Vyber si správne - 27. jún - evs.sk

Zamyslenia

Vyber si správne – 27. jún
27. júna 2019

„A ako je ľuďom uložené raz umrieť a potom príde súd,“ (Žid 9:27)

Čo ak by tvoj život dnes skončil? Aký odkaz by si zanechal? Prečo by si ťa ľudia pamätali? Ešte nie je príliš neskoro na zmenu.

Čítal som článok o opernom spevákovi, ktorý si neuvedomoval, aké prorocké slová vyslovuje. Richard Versailles bol tenorom Metropolitnej opery. Počas predstavenia vyšiel na rebrík a zaspieval: „Veľká škoda, že nemôžeš žiť dlhšie.“ Zrazu zmeravel a spadol na zem. Predstavenie ihneď zastavili a uháňali s ním do nemocnice. Onedlho po príchode ho vyhlásili za mŕtveho. Nevedel, že tie slová sú jeho posledné.

Každý z nás vysloví posledné slová, poslednýkrát vydýchne. Nezáleží na tom, či si niekto slávny a či niekto neznámy. Každého čaká posledný výdych. Čo ak by ten tvoj prišiel dnes? Kde stráviš večnosť?

Biblia hovorí: „ako je ľuďom uložené raz umrieť a potom príde súd“ (Žid 9:27). Po smrti už nie je žiadna ďalšia šanca. Ale sú ich tisíce, možno až milióny pred ňou. Raz zomrieš a hotovo. Už nebude žiadna možnosť, aby si skúsil niečo zmeniť. Potom už bude príliš neskoro. Ty určuješ, predtým než zomrieš, kde stráviš večnosť. To je obdobie, kedy si vyberáš.

Dnes žiješ jedným z dvoch spôsobov. Žiješ buď správne, alebo nesprávne. Buď si na úzkej ceste, ktorá vedie k životu, alebo na širokej ceste, ktorá vedie k zániku. Žiješ buď šťastný kresťanský život, radostný život, život, ktorý má cieľ a zmysel, alebo žiješ smutný, prázdny život oddelený od Boha. Konečným cieľom cesty je nebo alebo peklo. Ty rozhoduješ, kam pôjdeš.

https://www.harvest.org

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.