Potok vyschol - 28. apríl - evs.sk

Zamyslenia

Potok vyschol – 28. apríl
28. apríla 2023
Play

„… a z potoka pil. Po nejakom čase však potok vyschol, lebo v krajine nebolo dažďa.“ 1. kniha kráľov 17:6 — 7

Boh povedal Eliášovi, že musí ísť k potoku Kerít. Povedal mu tiež, aby z toho potoka pil. Prečo Boh nezabezpečil, aby voda naďalej tiekla? Prečo potok vyschol?

Pre Eliáša bolo nepochybne ťažké vidieť, ako voda klesá. Nakoniec tam už žiadna voda nebola.

Z toho sa môžeš naučiť, že aj keď si na Božej ceste, nevyhneš sa ťažkostiam a skúškam. Nesmieš brať problémy ako znamenie, že nie si v Božom pláne. Ale jedno je isté — Boh ti chce niečo povedať skrze to, čo ti posiela do cesty.

Eliáš už nemal zostať pri potoku Kerít. V Sarepte bola vdova, ktorej Boh chcel pomôcť a Eliáš mal byť Jeho nástrojom.

Časy sucha nie vždy znamenajú, že prišiel čas odísť. Aj v Sarepte bol hlad. Niekedy nás Boh vedie cez vonkajšie okolnosti a vnútornú istotu k novým kontaktom. Vtedy máme ísť.

V Sarepte nebolo menej problémov, ba boli ešte väčšie. Eliáš zblízka zažil smrteľné pustošenie. Ale Boh je ten istý, Jeho starostlivosť je rovnaká. Jeho pomoc bola tá istá, aj keď ju už neprinášali krkavce. Predovšetkým sa Boh zjavil Eliášovi novým spôsobom. Smel vidieť ďalšie stránky Božej nevyspytateľnej múdrosti.

Aj v tvojom živote Boh tak koná. Chce, aby si rástol v poznaní a viere. Preto často dovolí, aby ťažkosti prišli z tej strany, kde to najmenej očakávaš. No On ťa neopustí. Očakáva, že Ho budeš hľadať, keď sa dostaneš do akejkoľvek tiesne. Vtedy ti dá novú pomoc a novú milosť.

Nezúfaj, keď problémy rastú a zdá sa, akoby Boh nedodržal svoje slovo. Nezabudol na teba ani na svoje zasľúbenia. Si milovaný a zasľúbenia platia večne. Boh za to ručí.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.