Radosť zo spoločnej viery - 5. január - evs.sk

Zamyslenia

Radosť zo spoločnej viery – 5. január
5. januára 2019

„… vždy prinášajme Bohu obeť chvály, to jest ovocie pier vyznávajúcich Jeho meno.“ (Žid 13:15)

Ježiš vedel, že jeden zo skutočných testov prinášania ovocia Bohu je naša ochota spoločne prežívať vieru s ostatnými. Ak voči iným nemáme dostatok milosti, je to jeden z dôkazov, že sme Božiu milosť nikdy nezažili. Emerson musel práve čítať mierku ľudskej milosti, keď povedal: „To, kým si, hovorí tak hlasno, že nepočujem, čo vravíš.“ Satanovi je jedno, koľko teoretizuješ o kresťanstve alebo koľko vyznávaš, že poznáš Krista. Čomu sa energicky vzpiera, je spôsob, akým Krista žiješ.

Pred nejakým časom, sa istá pani vyjadrila: „Mám 65 rokov. Moje deti majú svoje rodiny, manžel je mŕtvy a ja som jednou z najosamelejších ľudí na celom svete.“ Niekto jej navrhol, aby sa pokúsila nájsť si spôsob prežívania svojej náboženskej viery a materiálnych vecí s ľuďmi v jej okolí. Po pár týždňoch povedala: „Som tá najšťastnejšia žena v meste. Našla som novú radosť a šťastie v spoločnej viere s ostatnými.“ To je presne to, čo Ježiš zasľúbil!

Modlitba dňa

Nie je väčšia radosť, Otče, ako sa deliť o Tvoju lásku. Pomôž mi ju prejaviť každému človeku, ktorého stretnem.

Billy Graham Evangelistic Association

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.