Priprav sa na utrpenie - 10. jún - evs.sk

Zamyslenia

Priprav sa na utrpenie – 10. jún
10. júna 2023
Play

„Isteže preto sa unúvame a zápasíme, lebo máme nádej v živom Bohu, ktorý je Spasiteľom všetkých ľudí, najmä veriacich.“ (1Tim 4: 10)

Náš život má počiatok v utrpení. Životná cesta človeka je poznačená bolesťou a tragédiami, a naše životy končia po boku nepriateľa zvaného smrť. Ten, kto si myslí, že môže uniknúť chápadlám utrpenia a sklamania, jednoducho nemá dostatočnú vedomosť o Biblii, histórii alebo živote. Majstrovský hudobník vie, že slávu a uznanie predchádza utrpenie. Pozná hodiny, dni a mesiace vyčerpávajúceho cvičenia a sebaobetovanie, ktoré stoja za jednou hodinou dokonalého prevedenia, keď je jeho majstrovstvo vyzdvihnuté. Študent vie, že roky štúdia, núdza a sebazaprenie predchádzajú víťazoslávny deň promócií a vyznamenania. Áno, každý sa stretne s mrakmi utrpenia, no Boh hovorí: „Prichádzam k tebe uprostred hustého a tmavého mračna utrpenia.“ Skrze vieru môžeš vidieť Jeho svätú tvár aj uprostred búrky. Boh má vo všetkom utrpení svoj plán a zámer.

Modlitba dňa

Nebeský Otec, pomôž mi pamätať na to, že žiadne moje utrpenie nie je nadarmo. Uč ma cez to viac o Tvojej láske a úteche.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.