Problémy srdca - 10. november - evs.sk

Zamyslenia

Problémy srdca – 10. november
10. novembra 2022
Play

„Milovaní, napomínam vás ako cudzincov a hostí, aby ste sa zdržiavali telesných žiadostí, ktoré bojujú proti duši.“ (1Pt 2:11)

Všetci vieme, že neexistuje nič také ako úplná sloboda. Nemôžeš sa premávať ulicou rýchlosťou 160 km/h. Nemôžeš sa na mňa zahnať päsťou, pretože tvoja sloboda končí pri špičke môjho nosa. Môžeme povedať, že chceme mať slobodu pri publikovaní pornografie, pretláčaní škodlivých drog, pri neobmedzenom sexe, klamaní a podvádzaní. Ak však budeme pokračovať s takýmto druhom tolerantnej slobody, zničíme sa.

Človek dokáže ostať slobodný len dovtedy, pokiaľ má morálnu silu krotiť svoje chute. V podstate je náš problém problémom srdca. Naše srdcia potrebujú byť zmenené… pokoj nikdy nepríde, pokiaľ nezmeníme svoju ľudskú podstatu a pokiaľ ľudia nezačnú namiesto nenávidenia milovať jeden druhého.

Modlitba dňa

Vo svojom živote potrebujem Tvoje usmernenia, Pane. Milovanie Teba ma oslobodzuje od otroctva mojich svetských chúťok.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.