Radosť v smútku - 18. august - evs.sk

Zamyslenia

Radosť v smútku – 18. august
18. augusta 2022
Play

„V deň, keď som volal, vyslyšal si ma, dodal si odvahy a sily mojej duši.“ (Ž 138:3)

V určitom životnom období každý cíti osamelosť smútku. Mária a Marta smútili kvôli smrti svojho brata Lazára. Marta vtedy povedala Ježišovi: „Pane, keby si bol býval tu, nebol by mi brat umrel.“ Zažívali samotu smútku. Najkratší verš v Biblii nám hovorí, že v Lazárovej hrobke „Ježiš zaplakal.“ On vstupuje do nášho smútku.

Ak prídeme k Ježišovi Kristovi, nesľubuje nám, že nás od problémov či smútku oslobodí. Slzy ostanú, ale hlboko vnútri budeš mať radosť, ktorú ti len veľmi ťažko vysvetlím. Je to radosť od Boha, ktorú tvorí Duch Svätý. Uprostred skúšok, utrpenia a sĺz, ktoré každý zažíva, máme nadprirodzenú silu, ktorá spôsobuje radosť.

Modlitba dňa

Obklopuje ma tvoja útecha v čase smútku, milujúci Pane Ježiši, dáva mojej temnote svetlo a nádej.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.