Reči verzus činy - 26. november - evs.sk

Zamyslenia

Reči verzus činy – 26. november
26. novembra 2021
Play

„Lebo hovorím vám: Ak vaša spravodlivosť nebude dokonalejšia ako zákonníkov a farizejov, nikdy nevojdete do kráľovstva nebeského.“ Mt 5:20

V dekadentnej spoločnosti chýba vôľa veriť, odolávať, bojovať za niečo, zápasiť, snažiť sa. Namiesto odhodlania odolávať je túžba prispôsobiť sa, nechať sa unášať, nasledovať, podriadiť sa a vzdať sa. Toto sa dialo v Ríme, ale platí to aj pre nás. Rovnaký stav, aký panoval v Ríme, panuje aj v našej spoločnosti. Pred pádom Ríma sa vzdali noriem, rodiny boli rozvrátené, prevažovali rozvody, bujnela nemorálnosť a viera bola na ústupe. Ako povedal Gibbon: „Veľa sa o náboženstve hovorilo, ale riadilo sa ním len pár ľudí.“

Modlitba dňa

Nech smiem byť hodný nosiť meno kresťan, Pane Ježišu.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.