Sklamanie sa stáva radosťou - 6. november - evs.sk

Zamyslenia

Sklamanie sa stáva radosťou – 6. november
6. novembra 2021
Play

„… budú Mu hľadieť na tvár…“ (Zjav 22:4)

Jednou z veľkých výhod toho, že je človek kresťanom, je obrovská nádej, ktorá presahuje až za hrob do slávy Božieho zajtraška. Malé dievča bežalo smerom k cintorínu v čase, keď sa na ulici stmievalo. Prebehla popri priateľovi, ktorý sa jej opýtal, či sa nebojí nočného prechádzania popri hroboch.  „Oh, nie,“ povedala. „Nebojím sa. Môj dom je hneď na druhej strane!“ My kresťania sa nebojíme noci smrti, pretože náš nebeský domov je „hneď na druhej strane“. Vzkriesenie Ježiša zmenilo polnoc trúchlenia nad stratou blízkeho na úsvit opätovného stretnutia s ním; zmenilo polnoc sklamania na úsvit radosti; zmenilo polnoc strachu na úsvit pokoja. Dnes môže viera a dôvera v Ježišovo vzkriesenie zmeniť tvoj strach na nádej a tvoje sklamanie na radosť.

Modlitba dňa

Čohokoľvek sa bojím najviac, Pane Ježiši, dávam to do tvojich milujúcich rúk vediac, že Ty mi dáš pokoj a odvahu.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.