Skutočné bohatstvo - 24. jún - evs.sk

Zamyslenia

Skutočné bohatstvo – 24. jún
24. júna 2024
Play

„Kto miluje peniaze, nenasýti sa peňazí, ani dôchodkov ten, kto miluje bohatstvo. Aj to je márnosť.“ Kazateľ 5:9

Odo dňa pádu človeka je ľudská duša bez jedla. V našej slepote nechápeme, čo potrebujeme. Je nespočetné množstvo spôsobov, ktorými sme sa skúšali nasýtiť, ale v žiadnom z nich sme nenašli trvalú pomoc.

Ak človek miluje peniaze, stávajú sa podstatou jeho života. Bez ohľadu na to, koľko peňazí zhromaždí, duša nikdy nebude spokojná. Bez ohľadu na to, aký je človek bohatý, stále dychtí po ešte väčšom bohatstve.

Prečo?

Sme obeťou podvodu. Myslíme si, že pretrvávajúci hlad duše je spôsobený tým, že nám chýbajú peniaze alebo väčšie bohatstvo. Neuvedomujeme si, že sme na ceste, ktorá našu dušu nedokáže uspokojiť.

Jediný, kto môže v tejto tiesni pomôcť, je Hospodin. Keď prichádza k zmätenému a oklamanému človeku, vytvára hlad a smäd, ktorý žiadna duša predtým nezakúsila. Je to hlad a smäd po spravodlivosti.

Ježiš ti ukazuje, že všetko, čo okolo seba vidíš, zahynie. Jedného dňa Boh požiada tvoju dušu a pochovajú ťa. Potom sa budeš musieť postaviť pred súdnu stolicu Kristovu. Tam budeme všetci s prázdnymi rukami. Nemôžeme si vziať so sebou naše zlato a striebro, a keby sme aj mohli, svoju dušu by sme ním nemohli vykúpiť.

Vtedy sa už pýtam len jedno: Mám milosrdného Boha alebo bude rozsudok znieť „zatratený“?

Keď Boh svojím Duchom tú otázku v človeku oživí, duša začne túžiť po spáse. Potom sa odvráti od všetkých prameňov tohto sveta, ktoré sú ako deravé cisterny, čo nedokážu udržať vodu.

Boh však nesklame. On sám povedal: „Blahoslavení, ktorí lačnia a žíznia po spravodlivosti, lebo oni nasýtení budú.“

A Boh je taký dobrý ako Jeho Slovo. On ti dáva skutočné bohatstvo. On si robí príbytok v tvojom srdci. Vtedy si naozaj bohatý.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.