Slovo Božie - 25. marec - evs.sk

Zamyslenia

Slovo Božie – 25. marec
25. marca 2024
Play

„Lebo slovo Božie je živé.“ List Židom 4:12

Keby sme to tak dokázali pochopiť!

Keď čítame Bibliu, chápeme seba ako subjekt a Božie Slovo chápeme ako objekt. Správame sa tak, akoby sme mohli Slovo prijímať, rozsudzovať ho a používať ho rozličnými spôsobmi.

Zabúdame na to, že v skutočnosti je to úplne opačne.

Subjektom je Božie Slovo. A ja, ktorý čítam, som objektom. Je to Božie Slovo, ktoré ma rozsudzuje a koná so mnou. Ono je živé. Ja som sám osebe mŕtvy a život ku mne prichádza v Slove, ktoré čítam alebo počúvam v kázni.

Tou najvážnejšou vecou v našej duchovnej situácii je, že zvestovanie a kázne v dnešnej dobe obsahujú stále menej Božieho Slova. Máme kazateľov, ktorí používajú Slovo namiesto toho, aby Slovo používalo ich. Mnohí ľudia povedia: Uvediem niekoľko myšlienok, ktoré sa viažu k tomu, čo hovorí Božie Slovo. A to aj robia!

Ale to nikto nepotrebuje! My potrebujeme vlastné Božie Slovo, vlastnú Božiu reč!

Božie Slovo je živé. Oživuje kázne. Oživuje nás, robí nás živými, keď k nám prenikne.

Božie Slovo má tú vlastnosť, že dokáže všade preniknúť. A to preto, že je ostrejšie ako dvojsečný meč a je silné skrze Božiu moc. Ak má v nás konať, preniká do najvnútornejších častí nášho srdca.

Vtedy sme odhalení. Božie Slovo nám prináša svetlo a pravdu. Ale tu úloha Božieho Slova nekončí. Ono nás tiež lieči. Prináša so sebou do nášho srdca Pána Ježiša so všetkou Jeho milosťou a darmi!

Nech v tebe koná Božie Slovo!

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.