Slovo človeku - 25. február - evs.sk

Zamyslenia

Slovo človeku – 25. február
25. februára 2022
Play

„A keď som to videl, vstal som a riekol som popredným a pohlavárom správy a ostatným z ľudu: Nebojte sa ich, ale pamätajte na Pána, veľkého a strašného, a bojujte za svojich bratov, za svojich synov a za svoje dcéry, za svoje ženy a za svoje domy!“ (Neh 4:14, Roháčkov preklad)

Vo chvíli, keď Nehemiáš so Židmi začali nanovo stavať múry Jeruzalema, v rôznych podobách na nich útočili. Všimni si, ako odpovedal Nehemiáš: „A keď som to videl, vstal som a riekol som popredným a pohlavárom správy a ostatným z ľudu: Nebojte sa ich, ale pamätajte na Pána, veľkého a strašného, a bojujte za svojich bratov, za svojich synov a za svoje dcéry, za svoje ženy a za svoje domy!“  

V tejto odpovedi zaznieva veľmi dôležitý fakt. Nehemiáš adresoval svoje slová mužom: „… bojujte za svojich bratov, za svojich synov a za svoje dcéry, za svoje ženy a za svoje domy!“ Vyzval mužov, aby za svoje rodiny bojovali.

Poväčšine mal každý muž vybudovať úsek hradieb, ktorý bol k jeho domovu najbližšie. Ak by si staval hradby, a tvoj dom by stál vedľa nich, dal by si si záležať na tom, aby si odviedol dobrú prácu? Samozrejme. Je to predsa tvoj dom, v ktorom býva tvoja rodina.

Človeče, ak by sa niekto mal vlámať do tvojho domu, obraňoval by si svoju manželku s deťmi? Bez zaváhania by si to urobil. Zastavil by si votrelca. Urobil by si, čo by bolo potrebné.

Ale čo duchovný útok na tvoju manželku, deti či vnúčatá? Tiež by si tam bol?

Potrebujeme viac Božích mužov, ktorí budú duchovne viesť svoje rodiny a ktorí budú príkladom. Muži, nebuďte flákači. Povstaňte a chopte sa vedenia. Vediete v iných oblastiach, preto buďte duchovnými vodcami aj v rodine. Veďte svoju rodinu v štúdiu Biblie. Veďte svoju rodinu do cirkvi. Veďte svoju rodinu v modlitbe. Buďte Božími mužmi. Najprv zaujmite svoju pozíciu vo vlastnom dome. Ak to urobíte, budete veľmi požehnaní.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.