Spása z dôvery - 30. jún - evs.sk

Zamyslenia

Spása z dôvery – 30. jún
30. júna 2024
Play

„Nóach urobil všetko tak, ako mu prikázal Boh.“ (1M 6:22)

V jeden deň prehovoril Boh k Nóachovi o skazenosti ľudskej rasy. Konanie mužov a žien zarmútilo Božie srdce. Boh povedal, že zamýšľa potopu, ktorá by ľudstvo zničila a Nóachovi prikázal, aby postavil koráb, ktorý zachráni jeho domácnosť a zvieratá. Biblia vraví, že Nóach Bohu veril. Nóach však dovtedy potopu ešte nevidel. Nevidel ani 40-dňový dážď. Nemal žiadnu mapu s počasím, satelitnú fotografiu či meteorológa, ktorý by mu povedal, že prichádza veľká búrka. Všetko, s čím si mal vystačiť, bolo Božie Slovo. Keď však prišla potopa, Nóach bol od nej ušetrený a spolu so svojou rodinou bol zachránený. Zvyšok pokolenia bol zničený. Nóach bol zachránený, pretože dôveroval Bohu. Nóachove dni sa znova vracajú na zem a katastrofa veľká ako potopa čaká tých, ktorí odmietajú vstúpiť do archy spásy, ktorou je Ježiš Kristus.

Modlitba dňa

Odpusť mi, Otče, že tak často pochybujem, keď by som Ti mal dôverovať ako Nóach.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.