Súcit s ostatnými - 22. október - evs.sk

Zamyslenia

Súcit s ostatnými – 22. október
22. októbra 2022
Play

„Milovaní, milujme sa, pretože láska je z Boha, a každý, kto miluje, z Boha sa narodil a pozná Boha. A toto prikázanie máme od Neho, aby ten, kto miluje Boha, miloval aj brata.“ (1J 4:7,21)

Ak chceš vedieť, ako veľmi miluješ Boha, stačí, ak budeš pozorovať svoju lásku k blížnym. Náš súcit s ostatnými je presným meradlom našej oddanosti Bohu.

Pred nejakým časom som bol s kamarátmi v múzeu v San Franciscu. Medzi vecami sme videli zbierku mučiacich nástrojov, ktoré využívali nábožní ľudia, aby prinútili ostatných veriť tak ako oni. História je z veľkej časti záznamom ľudskej krutosti voči ostatným.

Modlitba dňa

Pane Bože, naplň moje srdce, aby som mohol milovať s Ježišovým súcitom.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.