Koho máš oblečeného? - 21. október - evs.sk

Zamyslenia

Koho máš oblečeného? – 21. október
21. októbra 2022
Play

„Ale oblečte sa v Pána Ježiša Krista a o telo sa nestarajte (tak, aby vznikali v ňom) zlé žiadosti.“ R 13:14

Väčšinou rád nosím džínsy a tričko alebo nejakú pohodlnú košeľu. Nemám rád tvrdé alebo príliš ťažké košele. Mám radšej oblečenie, ktoré sa hýbe tak ako ja.

V Liste Rímskym apoštol Pavol napísal: „Ale oblečte sa v Pána Ježiša Krista a o telo sa nestarajte (tak, aby vznikali v ňom) zlé žiadosti.“ (R 13:14)

V preklade J. B. Phillipsa to znie takto: „Buďme Kristovými ľuďmi od hlavy po päty a nedajme telu žiadnu šancu, aby si užívalo.“

Pavol hovoril, že obliecť si Pána Ježiša je ako obliecť si šaty. Keď si oblečieme Pána Ježiša Krista, robíme Krista súčasťou nášho každodenného života.

Keď Ježiš povedal Matúšovi – vyberačovi daní: „Nasleduj ma!“ (Mk 2:14), dalo by sa to tiež preložiť: „Poď za mnou,“ to svedčí o spoločenstve, vzťahu a priateľstve. Inými slovami: „Buďme priatelia. Majme spolu vzťah.“

Áno, Pán chce našu poslušnosť, ale chce aj spoločenstvo s nami. Ježiš povedal Matúšovi: „Nechcem, aby si sa stal len jedným z mojich učeníkov, chcem, aby si bol jedným z mojich priateľov.“ A rovnaké pozvanie ponúka aj nám.

Často vnímame Boha ako tvrdého, prísneho a nahnevaného, ale nič nie je viac vzdialené od pravdy. Boh miluje, Boh je láskavý a Boh sa stará. A chce byť náš priateľ.

Ježiš povedal: „Nenazývam vás viac sluhami, pretože sluha nevie, čo robí jeho pán. Nazval som vás priateľmi, pretože všetko som vám oznámil, čo som počul od svojho Otca.“ (J 15:15) Preto nasleduj Ježiša každý deň po celý život až do konca. A kamkoľvek ideš, obleč si Ježiša.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.