Útecha v smútku - 30. september - evs.sk

Zamyslenia

Útecha v smútku – 30. september
30. septembra 2021
Play

Požehnaný Boh, ktorý nás potešuje v každom našom súžení,…“ (2Kor 1:3,4)

Biblia nás bezpochyby učí, že nad žiaľom môžeme triumfovať. Žalmista povedal: „Večer sa rozšíri plač, ale ráno je plesanie.“ Sebaľútosť neprinesie trvalú úľavu. Faktom je, že len prehĺbi tvoju mizériu. A neutíchajúci smútok pre teba nebude útechou, pretože smútok vyvoláva smútok. Ak je zármutok a plač nesený kresťanským spôsobom, zahŕňa v sebe aj útechu. „Blahoslavení žalostiaci, lebo oni potešenia dôjdu.“ V plači máme útechu, pretože vieme, že Kristus je s nami. On povedal: „Ajhľa, ja som s vami po všetky dni, až do konca sveta.“ Utrpenie je znesiteľné, ak ho nemusíme niesť sami; a čím viac súcitu pociťujeme, tým menej je bolesť akútna.

Modlitba dňa

Vďaka, milujúci nebeský Otče, za prisľúbenie, že budeš našou útechou v smútku. V minulosti som už zažil tvoju uzdravujúcu útechu a viem, že ma nikdy nesklameš.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.