Všetko slúži na dobré - 2. júl - evs.sk

Zamyslenia

Všetko slúži na dobré – 2. júl
2. júla 2023
Play

A my vieme, že milujúcim Boha, povolaným podľa rady (Božej), všetky veci slúžia na dobro.“ (Rim 8:28)

Ak by Fanny Crosbyovú nikdy nepostihla slepota, asi by sme nikdy nezačuli jej piesne. George Matheson by možno nikdy svetu nepriniesol svoju nesmrteľnú pieseň „Ó, Láska, ktorá ma nepustí“ (O Love That Will Not Let Me Go), pokiaľ by si neprešiel ohňom utrpenia. Zborovú skladbu „Halleluja!“ zložil Georg Friedrich Hӓndel v čase, keď ho sužovala chudoba a prechádzal utrpením z ochrnutia pravej časti tela. Utrpenie nám môže slúžiť na poučenie a rast v našom kresťanskom živote. Choroba je jednou zo „všetkých vecí“, ktoré slúžia na dobro tým, ktorí milujú Boha. Nemusíte pociťovať odpor. Nebuďte zatrpknutí.

Modlitba dňa

Otče, Ty nerobíš chyby. Ak do môjho života príde smútok, pomôž mi použiť túto situáciu na to, aby Ťa mohli spoznať ľudia z môjho okolia.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.