Vždy dôležité - 17. marec - evs.sk

Zamyslenia

Vždy dôležité – 17. marec
17. marca 2023
Play

„Usychá tráva, vädne kvet, ale slovo nášho Boha zostáva naveky.“ (Iz 40:8)

Všimli ste si niekedy, ako zvláštne vyzerajú fotografie väčšiny ľudí v ich stredoškolskej ročenke? Zdá sa, akoby sme sa všetci kolektívne rozhodli mať ten najčudnejší účes všetkých čias. Účesy a štýly prichádzajú a odchádzajú. Ale Božie slovo je vždy aktuálne a vždy dôležité.

Žalm 19:8-10 nám hovorí: „Zákon Hospodinov je dokonalý, občerstvuje dušu, svedectvo Hospodinovo je hodnoverné, múdrym robí prostého. Hospodinove nariadenia sú pravdou, potešujú srdce, Hospodinov príkaz je jasný, osvecuje oči. Hospodinova bázeň je čistá, zostáva naveky; Hospodinove práva sú pravdou, napospol sú spravodlivé.“

Božie slovo je dokonalé. Nie sú v ňom žiadne chyby. Všetko, čo potrebujeme vedieť o Bohu, sa nachádza v Biblii.

Veľmi sa mi páči, čo sa píše v Žalospevoch 3:22-23: „Hospodinove skutky lásky neprestávajú, lebo Jeho milosrdenstvo sa nekončí; obnovujú sa každého rána, veľká je Tvoja vernosť.“

Stalo sa vám niekedy, že ste čítali známy úryvok z Božieho slova a zrazu sa vám zdalo, že ten úryvok vyskočil zo stránky, pretože bol veľmi dôležitý pre váš vtedajší život?

Niekedy sa čudujeme, prečo sa nám v živote tak zle darí. Prečo robíme toľko zlých rozhodnutí? Potrebujeme otvoriť Božie slovo.

Lekári vedia, že zdravá chuť do jedla naznačuje dobré zdravie, zatiaľ čo strata chuti môže znamenať, že niečo nie je v poriadku. Rovnako aj zdraví kresťania sú hladní po Božom slove (pozri 1 Pt 2:2).

V Biblii nájdeme všetko, čo potrebujeme vedieť o živote, a nikdy nie je neaktuálna. Božiemu slovu môžeme dôverovať.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.