Zanechaj svoju minulosť - 31. december - evs.sk

Zamyslenia

Zanechaj svoju minulosť – 31. december
31. decembra 2021
Play

„Bratia, ja si nemyslím, že som už uchvátil. Ale jedno robím: zabúdam na to, čo je za mnou, a snažím sa o to, čo je predo mnou;“ (F 3:13)

Počul som o zaujímavom talianskom koncoročnom zvyku. Keď nastáva večer, ulice sa vyprázdňujú. Dohliada na to dokonca aj polícia. Neskôr, keď odbije polnoc, okná na domoch sa otvoria a každý člen rodiny vyhodí celý katalóg osobných vecí, ktoré mu pripomínajú niečo z minulého roku, čo sa odhodlal vymazať z pamäti.

Apoštol Pavol tiež rozpoznal dôležitosť zabudnutia na nepríjemnú minulosť. Vyhlásil: „Ale jedno robím:  zabúdam na to, čo je za mnou, a snažím sa o to, čo je predo mnou; (F 3:13)

Nemôžeme žiť v minulosti. Nemôžu nás ovládať jej chyby či víťazstvá. Ak si to minulý rok pokašľal, pouč sa z toho a svoje chyby viac neopakuj. Zmeň svoje správanie, zvyky a voľby, aby si sa vyhol opätovnému kráčaniu po rovnakej ceste. Pouč sa z vlastných chýb.

Zároveň, neži z minulých víťazstiev. Ak Boh urobil v tvojom živote niečo úžasné minulý rok, buď vďačný. Nový rok je však pred tebou s mnohými novými príležitosťami. Preto napreduj s očakávaním, čo pre teba má Boh prichystané.

Pavol vo verši 14 pokračoval: „cieľ mám vždy pred očami a bežím za odmenou nebeského povolania Božieho v Kristovi Ježišovi.“ Ak si bežec, vieš, že preteky zahŕňajú bolesť, obzvlášť, ak ide o maratón. Po čase je ťažké položiť jednu nohu pred druhú.

Rovnako ani kresťanský život nie je ľahký. Je to boj. Pavol vravel: Snažím sa napredovať. Tieto slová sú pre každého nasledovníka Ježiša Krista. Pokračuj ďalej za tým, čo má pre teba Boh pripravené.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.