Zaži Ježiša - 6. august - evs.sk

Zamyslenia

Zaži Ježiša – 6. august
6. augusta 2022
Play

„Reči, ktoré som vám hovoril, sú duch a život.“ (J 6:63)

Jednému z najnábožnejších mužov svojich dní Ježiš povedal: „Treba sa vám znova narodiť“ (J 3:7). Nikodém nedokázal nahradiť duchovné znovuzrodenie za svoje hlboké náboženské vedomosti, a ani my to nedokážeme. Prečítal som knihu o vodnom lyžovaní a netrvalo mi dlho, kým som pochopil, že lyžovať na vode sa nenaučím tým, že si knihu prečítam − mal by som to skúsiť.

Prečítal som mnoho kníh o golfe, ale nezdá sa mi, že niektorá z nich zlepšila moju hru; musím vyjsť na golfové ihrisko a hrať. Môžeš študovať teológiu a náboženstvo, ale príde čas, keď budeš musieť zažiť Krista na vlastnej koži.

Modlitba dňa

Pane, Ty si mi dal život, a ja Ťa chválim.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.