fbpx
5 dôvodov, prečo sa teším na EVS konferenciu

Napísal:

Martin Viglaš

tvorca webov, teológ, komunikátor

Prečítate za: 2 min.

 

Konferencia EVS je za rohom, o pár dní sa verím uvidíme v Žiline. Prečo sa na ňu teším ja?

1. skvelí rečníci

Vždy sa snažíme pozvať na konferenciu rečníkov, o ktorých si myslíme, že majú čo povedať. Že Pán Boh v ich živote koná, a že chce cez nich osloviť aj iných. Ak ste si doteraz nepozreli, kto bude mať prednášky na konferencii EVS v Žiline, je najvyšší čas. Ich bio nájdete TU.

Ja osobne sa najviac teším na Øivinda Auglanda z Nórska. Nikdy som sa s ním nestretol, ale hnutie zakladania zborov, ktoré vedie pre mňa znamená silné pôsobenie Ducha Svätého a nový vietor, ktorý potrebujeme nielen na Slovensku.

2. rodinná atmosféra

Doslova a do písmena. To čo pokladám za jedinečné je, že stretnem 16 ročných nadšených mladých ľudí, ale aj 70 ročných rovnako nadšených seniorov. A mnohí z nich majú v srdci oheň pre Pána Ježiša. To si cením, lebo to nie je samozrejmé. Napriek tomu, že sme úplne iní (nielen vekom), máme spoločný cieľ. Nehľadáme to čo nás rozdeľuje, pretože Ježiš nás spája, a to stačí. 

2. rodinná atmosféra

Nie nepomýlil som sa. Rodinná atmosféra pre mňa znamená ešte jeden rozmer. Môžem tu byť so svojou rodinou – so svojou manželkou a deťmi, a je o nás postarané. Detský kútik, miestnosť pre mamičky s deťmi, chceme, aby sa tu cítilo dobre 12mesačné bábätko, ale aj 80 ročný dedko (sry. muž v najlepších rokoch 🙂 ). 

3. inšpiratívni ľudia

Nemyslím len tých, ktorí budú mať prednášky. Práve vďaka tomu, že tu stretnem široké spektrum ľudí a každý má svoj vlastný príbeh, môžem sa sám veľa naučiť. Keď vidím človeka, ktorý slúžil Ježišovi celý život, sedel kvôli tomu vo väzení, a jeho charakter je prepálený časom a stále viac podobný Kristovi, chcem sa takým ľuďom podobať. Sú to moje vzory, a na konferencii je takýchto ľudí dosť. Je to povzbudenie a napomenutie zároveň. A je to veľmi dobré.

4. Žilinský ECAV zbor

Tento zbor žije. Mariána poznám veľmi dobre, a teším sa aj na neho, aj na spoločenstvo, ktoré buduje, pretože tu Pán Boh koná. Odkedy je Žiline aj Marek, s ktorým som strávil na intráku v BA skoro 4 roky na jednej izbe, naberá to pre mňa ešte osobnejší rozmer. Viem, nie každý je z Bardejova a nie pre každého to znamená to, čo pre mňa. Ale Žilina je pre mňa čo sa zboru týka skoro Bardejov.

5. dobrá káva

Hej. Nikdy som nebol nejaký kávičkar. V podstate, kým som neprišiel do EVS, kávu som nepil. Ani to čo teraz pijem by som nenazval kávou (keďže je tam viac mlieka ako kávy). Ale. Budeme mať kaviareň. A bude v nej káva. A mne chutí. Takže – bude aj dobrá káva.

Zverejnené: 29. apríla 2014
Tagy:

Ďalšie články od martina

Loading RSS Feed