fbpx
Biblia. Nič viac, nič menej. {theword}

Napísal:

Martin Viglaš

tvorca webov, teológ, komunikátor

Prečítate za: 2 min.

 

Iste. Každý má najradšej tú svoju. Ale Biblia v PC, to je pre mňa fenomén, ktorý je tak užitočný, že by bola škoda sa s ním nepodeliť. Určite existuje veľké množstvo programov, ktoré sú online, zadarmo, v mobile a neviem čo ešte, ale freeware theword je pre mňa srdcovou záležitosťou. Mám ho zapnutý vždy, používam ho často, a nepoznám nič lepšie/lacnejšie.

 
 
Čo dokáže?
– rýchlo vyhľadávať Biblické verše
– ešte rýchlejšie kľúčové slová (kde vám napíše aj štatistiku, o tom, koľko krát sa dané slovo v Biblii nachádza a kde presne – jednoducho konkordancia ako lusk)
– samozrejme, funguje poznámkový blok, ktorý si zapamätá k akému veršu ste si napísali poznámku
– môžete si podčiarkovať, zvýrazňovať a to nielen šiestimi farbičkami, ale celým farebným spektrom – jednoducho farbou akou vás len napadne
– skvelé sú tiež krížové odkazy (spomínate si na časy, kedy ste museli na to, aby ste si pozreli krížový odkaz listovať a hľadať vo svojej papierovej Biblii? V tomto programe, stačí na krížový odkaz nadísť kurzorom – hneď sa vám zobrazí celý text)
– krížové odkazy si môžete dopĺňať aj o vlastné – ak to uznáte za vhodné
– software je v slovenčine
– Biblie v slovenčine naň sú (alebo by v najbližšej dobe mali byť) dostupné (zatiaľ Katolícky preklad, onedlho by mal byť aj Ekumenický preklad a snáď aj Evanjelický, či Nová Nádej)
– je ZADARMOthewordprint
– dá sa rozšíriť o množstvo komentárovBiblických prekladov (aj grécke, hebrejské, ale je aj množstvo českých, anglických, maďarských atď.), slovníkovvoľne dostupných teologických kníhzamyslení na každý deňmnoho iných zdrojov (v angličtine)
– môžete si ho nastaviť presne podľa vašich predstáv (jednoducho „fully customizable“)
– použiteľný tiež ako „portable app“ teda – môžete si ho nainštalovať na USB a používať na akomkoľvek počítači (a všetky vaše poznámky, komentáre a biblie sú s vami)
– vždy keď označíte napr. Ján 3:16 a skopírujete ju klávesovou skratkou Crtl+C, hneď vám vyskočí daný verš na obrazovku.
– nemusíte so sebou vláčiť celú knižnicu, stačí PC (v ktorom tú knižnicu máte :))
 
 
Myslím, že aj keď tento porgram primárne ocenia všetci, čo si pripravujú kázeň, tému, alebo prednášku z Božieho Slova (keď som tento program objavil, pýtal som sa sám seba, ako je možné, že som ho ešte neobjavil skôr? Ako som bez neho vôbec fungoval predtým?), môže byť užitočný pre každého kresťana, ktorý chce študovať Božie Slovo.
 
 
Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, alebo by sa vám zišiel nejaký základný „tutorial“ dajte mi vedieť v komentároch, a ak vás bude dosť, niečo vymyslím.
 
 
Poznáte nejaký dobrý software, ktorý by stál za blog? Napíšte mi do komentárov.
Zverejnené: 26. júla 2012
Tagy:

Ďalšie články od martina

Loading RSS Feed