fbpx
O čom rozmýšľaš?

Napísal:

Martin Viglaš

tvorca webov, teológ, komunikátor

Prečítate za: 2 min.

 

Minule, asi pred týždňom zahlásil Slavo, jednu múdru vetu (nie, nebola to jediná múdra veta, ktorú kedy povedal), ale niečo, nad čím ešte stále rozmýšľam: „Médiá ti nehovoria ako máš rozmýšľať, ale podsúvajú ti to, o čom budeš rozmýšľať.“

To o čom budeš rozmýšľať ťa bude formovať. Či sa ti to páči alebo nie. Či to chceš alebo nie. Práve preto je dôležité strážiť si myseľ. Rozmýšľať o čom budeš rozmýšľať. A nedovoliť somarinám, aby ovládli tvoju myseľ. Lebo potom ovládnu aj tvoj život. O niečom ale premýšľať musíš. Každý musí. Ak nebudeš o Lady Gaga, alebo o Justinovi Bieberovi, budeš rozmýšľať nad tým, ako byť úspešný, ako zabezpečiť rodinu, ako mať viac peňazí, ako si viac užívať života, ako menej pracovať, ako zažiť uspokojenie v manželstve, vzťahu, jednoducho, ako byť šťastný.

Mám alternatívu. Čo tak rozmýšľať nad smrťou? (A nie som morbídny). Asi to neznie veľmi lákavo, ale nerozmýšľať nad ňou je dosť hlúpe, lebo nie veľa vecí je istejších ako to, že raz každý z nás zomrie. A to najdôležitejšie príde predsa až potom. Život je kostýmovou skúškou na večnosť, povedal raz niekto. A čo bude dôležité vo večnosti? Či Zdeno Chára vyhral Stanley Cup 2x po sebe? Lebo ak nie, tak sa sám seba pýtam, prečo každé ráno sledujem zostrihy nočný zápasov a teším sa z každého úspechu našich hokejistov, ako keby to bolo neviem ako dôležité. Alebo bude vo večnosti dôležité koľko „páči sa“ dostane tento blog? Alebo, kto vyhrá parlamentné voľby? Alebo, kde budem o pol roka bývať?

Nad čím rozmýšľaš ty? Čím plníš svoju myseľ? Ja chcem, aby to bolo Božie Slovo. To jediné mi zaručuje pravdu. Aj keď je niekedy tvrdé, núti k činom a každodenným zmenám. Ale hovorí pravdu. A to nezaručujú žiadne médiá, ani renomované denníky, ani televízie. Takže ešte raz. O čom rozmýšľaš?

Zverejnené: 1. marca 2012
Tagy:

Ďalšie články od martina

Loading RSS Feed