fbpx
(po)Vianočné prekvapenie

Napísal:

Martin Viglaš

tvorca webov, teológ, komunikátor

Prečítate za: 2 min.

 

Je mi jasné, že som trocha dátumovo pozadu. Ale naozaj ide o vianočné prekvapenie, ktoré sme v Bardejove spískali. Píšem o tom síce o viac ako 3 týždne neskôr, ale v princípe ide o myšlienku, načasovanie nie je až tak podstatné.

Začal s tým Dodo. Ma dosť inšpiruje ten chalan. Teda Pán Boh cez neho, aby som bol presný. Oni vo Vranove pred pár mesiacmi začali vo svojom zbore predávať za výrobné náklady, resp. neskôr rozdávať CDčka, na ktorých bola napálená celá Nová Zmluva v audio podobe. Po Slovensky. Ak ste o tom ešte nepočuli, je voľne dostupná na www.faithcomesbyhearing.com. Načítali ju dokonca Slovenskí herci.

Myšlienka za tým bola a je, aby sa Božie Slovo šírilo všetkými spôsobmi aj v rámci našich zborov. Aby aj ľudia, ktorí si možno bežne Bibliu nečítajú ju aspoň počúvali. Božie Slovo je mocné, a viera je z počutia, skrze Slovo Božie. Audio Biblia má samozrejme aj iné výhody, a pomôže aj starým ľuďom, ktorí by si ju možno aj čítať chceli, ale už ich neposlúchajú oči.

Podstatné je to, že sme sa na mládeži v Bardejove rozhodli, že to s tými Bibliami skúsime. Rozdať ich na Štedrý večer ľuďom. Veď kedy je v kostole najviac ľudí, ak nie na Vianoce? Ideálna príležitosť.

Ako sme to zrealizovali? Kúpili sme CDčka, urobili jednoduchú potlač, aby to vyzeralo pekne, napálili na ne Novú Zmluvu, previazali ozdobnou stužkou a na Štedrý večer rozdali. Nič zložité. A finančne tiež nie veľmi náročné. Výrobná cena jedného bola cca. 50c. Ak by ste ich chceli urobiť 100, stálo by vás to 50 EUR. Ak vás je na mládeži 10, potom každý dá 5 EUR, plus zaberie vám to trocha voľného času.

Odozva? Pozitívna. Povedal by som, že ľudia boli veľmi príjemne prekvapení. Potešení. A verím, že to neskončilo pri tom, ale že si ich doma budú aj počúvať. Dokonca, niektorým ľuďom sa neušlo (čo ma trocha mrzí, ale verím, že to nebolo naposledy, čo sme niečo také zorganizovali).

Teším sa z toho, že sa Božie Slovo môže šíriť aj takto. Ale rovnako sa teším aj z toho, že sme ako spoločenstvo mohli poslúžiť ľuďom. Myslím si, že Pán Ježiš nás k tomu volá, a som rád, že sme takto mohli začať. Verím, že sme neskončili pri tom. Verím, že sa budeme chcieť rozdávať viac.
Ak sa vám táto myšlienka páči, urobte to vo svojom zbore.

Potlač na CD si môžete stiahnuť tu, alebo si môžete vytvoriť vlastnú. Novú zmluvu si môžete stiahnuť z linku, ktorý som spomínal vyššie. Peniaze nájdete vo svojich vreckách (5 EUR to sú 2kávy a 2 koláčiky, alebo jedna pizza, či 1 tričko vo výpredaji, ktorého sa vzdáte).
Buďte tento rok pre druhých darom.

Zverejnené: 16. januára 2012
Tagy:

Ďalšie články od martina

Loading RSS Feed