fbpx
Recept na šťastné manželstvo

Napísal:

Martin Viglaš

tvorca webov, teológ, komunikátor

Prečítate za: 2 min.

 

Kto by nechcel šťastné manželstvo?

Prečo je tak ťažké ho dosiahnuť?

Mnoho ľudí si myslí, že šťastie v manželstve sa jednoducho stane. Tak ako sa stalo, že sa do seba zaľúbili. Ale naozaj? Prečo má potom manželstvo tak chabú úspešnosť, že každé 2 sa rozpadá?

Podľa mňa je problém v tom, že mu ľudia pripisujú buď príliš veľkú alebo príliš malú dôležitosť.

Mnoho ľudí hovorí, že na to, aby si mal šťastné manželstvo, musíš sa naň sústrediť, alebo sa sústrediť jeden na druhého.

Ja si to nemyslím. Sústrediť sa musíme na niečo celkom iné.

Nechcem znižovať hodnotu manželstva. Je to pravdepodobne tá najkrajšia vec, ktorú na svete máme. Je to obraz, ktorý ukazuje na Stvoriteľa. Ale manželstvo nie je cieľom života.

Ježiš nepovedal, choďte do celého sveta, hlásajte nech sa ľudia berú, nech zakladajú rodiny, a učte ich ako vydržať pokope, aj keď to bude ťažké.

Je krásne vidieť rodinu, ktorá funguje. Manželov, ktorí sa aj po 20 rokoch manželstva stále držia za ruky a stále to medzi nimi iskrí. Ale ak je vašim cieľom len to, je to málo.

Na druhej strane sú tu ľudia, ktorí hovoria, že krásne manželstvo je mýtus. Zdrap papiera. Že to takto nefunguje ani nikdy fungovať nebude. Ich pohľad je kruto realistický, a veľmi skeptický. Pozrite sa na manželstvá. Polovica sa rozpadne, a z tých, čo sa nerozpadnú je pekných len maličké percento. Nechcem také niečo. Radšej si užívať život, neviazať sa. Samozrejme, je dobré mať niekoho, ale na to, aby sme boli spolu netreba papier.

Je jedno, ktorý z týchto dvoch názorov vám je bližší. Ani jeden z nich vám nedá to, o čom v hĺbke srdca viete, že existuje, a celý život sa to snažíte dosiahnuť.

Vyberte sa jednou alebo druhou cestou a na konci sa aj tak dostanete na rovnaké miesto.

Naozaj je toto všetko? Naozaj mi toto malo priniesť šťastie, radosť, naplnenie, hlboké uspokojenie?

Lebo ak áno, tak sa to nestalo.

Je len jedno miesto, kde sa dá nájsť hlboký pokoj, nekonečná radosť a úplné uspokojenie. Je len jediná osoba, v ktorej sa to všetko spája. Ježiš.

Manželstvo nie je cieľom. Je cestou.

Zverejnené: 5. októbra 2017

Ďalšie články od martina

Loading RSS Feed