fbpx
Si pripravený?

 

Vždy ma udivuje verš, ktorý Pavol napísal Timoteovi: A všetci, ktorí chcú pobožne žiť v Kristovi Ježišovi budú prenasledovaní.” Akokoľvek by ste si to chceli vysvetliť, alebo zdôvodniť, stále dospejete k tomu, že všetci naozaj znamená úplne každý kresťan pobožne žiť v Kristovi Ježišovi znamená stále len pobožne žiť v Kristovi Ježišovi a presnasledovaní je vždy spojené s utrpením, prípadne smrťou pre Pána.

 
Z cirkevnej histórie sa tiež dá poučiť. Obdobie náboženskej slobody nikdy netrvalo príliš dlho. To však znamená, že momentálne žijeme na Slovensku v období po prenasledovaní (totalita) a pred prenasledovaním. Nevieme kedy príde, ale ak budeme skutočne nasledovať Pána Ježiša, tak je to len otázkou času.
 
Ale ak vieme, že to príde, je hlúpe sa naň nepripravovať. Nie nadarmo sú kresťania prirovnávaní k armáde. Armáda sa neustále pripravuje na boj. Na to, že to bude ťažké. Že vypäté situácie prídu. Že môže prísť nedostatok (Sedem tučných a sedem chudých kráv a Jozef…).
 
Nesnaž sa užívať si blahobyt. Pripravuj sa.
Zverejnené: 29. augusta 2013

Súvisiace články

Martin Viglaš

web creator, komunikátor, freelancer
Miluje technologické novinky, rád sa učí a skúša nové veci, chce niekedy zabehnúť maratón, je šťastne ženatý a má (zatiaľ) štyri deti. Verí, že zmysel života sa neskrýva v chodení do práce, zveľaďovaní majetku, nezabudnuteľných zážitkoch ani v rodinných vzťahoch.

Posledné blogy

Chcemviac články

Loading RSS Feed