fbpx
Svadba

 

Za posledné 2 týždňe som dostal 4 pozvania na svadbu. Asi som dospel do toho štádia, kedy sa všetci moji priatelia ženia/vydávajú. Štatistika. Nič viac. Ale v súvislosti so svadbami sa EVS rozprúdili aj zaujímavé debaty. A jednou z nich je aj to, že v Biblii sa cirkev prirovnáva k neveste. 

 
Častokrát v našich spoločenstvách počuť slová ako: “Mne to nič nedáva… Nedeľné služby Božie v kostole sú oničom… Farár má slabé kázne… Piesne sa nedajú spievať…” a mnoho iných.
 
Verím, že 98% z týchto výpovedí môže byť pravdivých. Verím, že mnoho vecí by sa dalo a malo robiť ináč a lepšie. Ale napriek tomu oveľa dôležitejšie ako zmena týchto vecí je zmena môjho srdca. 
 
Predstavte si, že by som počas svadby prišiel za ženíchom(alebo nevestou): “Počuj, to jedlo čo tu máš sa nedá jesť, nemohol by si mi doniesť niečo lepšie?… Nemáš nejakú lepšiu hudbu? Táto kapela za veľa nestojí… Počuj, vôbec ma to tu nebaví… totálna nuda. Mal by si s tým niečo robiť.” 
 
Akokoľvek pravdivé môžu byť tieto slová, nič to nemení na fakte, že daná svadba nie je o tom, čo sa páči mne, čo robí radosť mne, alebo pri čom sa viem baviť a pri čom nie. 
 
Svadba je predsa o ženíchovi a neveste.
Zverejnené: 16. júla 2013
Tagy:

Martin Viglaš

web creator, komunikátor, freelancer

Miluje technologické novinky, rád sa učí a skúša nové veci, chce niekedy zabehnúť maratón, je šťastne ženatý a má (zatiaľ) štyri deti. Verí, že zmysel života sa neskrýva v chodení do práce, zveľaďovaní majetku, nezabudnuteľných zážitkoch ani v rodinných vzťahoch.

Ďalšie články od martina