Boh nikdy nerobí chyby - 2. máj - evs.sk

Zamyslenia

Boh nikdy nerobí chyby – 2. máj
2. mája 2023
Play

„…Najradšej sa teda budem chváliť slabosťami, aby prebývala vo mne moc Kristova.“ (2K 12:9)

Boh je nám obzvlášť blízky, keď ležíme chorí v posteli. On urobí naše lôžko pohodlné a oživí ho svojou prítomnosťou a nežnou starostlivosťou. Urobí ho príjemné a utiera nám naše slzy. V takomto čase nám preukazuje mimoriadnu starostlivosť a prejavuje Jeho veľkú lásku k nám. Ktosi raz povedal: „Povedz mi, prečo záhradník svoje ruže upravuje a ostriháva, pričom niekedy odreže zdravé konáre a ja ti poviem, prečo Boží ľudia zažívajú utrpenie.“ Božia ruka sa nikdy nepošmykne. On nerobí chyby. Každý Jeho pohyb je pre naše dobro. Niekedy nás musí zdeformovať, aby zničil náš vlastný obraz, ktorý o sebe máme. Tento krok je potrebný k tomu, aby sme boli ochotní podrobiť sa Mu.

Modlitba dňa

Drahý Pane, keď prichádzajú časy súženia, pomôž mi v nich tešiť sa na Tvoju slávu.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.