Ježiš je ten istý - 20. október - evs.sk

Zamyslenia

Ježiš je ten istý – 20. október
20. októbra 2021
Play

„Ježiš Kristus ten istý včera i dnes i naveky.“ List Židom 13:8

Aký bol Ježiš včera?

V tejto otázke sa pozrime na vlastnú skúsenosť s Ježišom. Zažil som včera Ježišovu prítomnosť a pomoc?

Mohlo sa stať, že si dostal výnimočný dôkaz, že Ježiš žije a stará sa o teba. Preto nás povzbudzuje myšlienka, že je taký istý aj dnes. Je tiež možné, že včera bol len jeden z bežných dní života, a preto si nemyslíš, že by veľmi pomohla skutočnosť, že Ježiš bude dnes ten istý.

Preto nemáš v prvom rade rozmýšľať o vlastných skúsenostiach. Môžu sa zmeniť. Nemôžu ti zabezpečiť trvalú pomoc.

Nie, obráť sa na Božie slovo.

Aký bol Ježiš včera? Bol presne taký, ako o Ňom hovorí Božie slovo. Ani jedno Ježišovo slovo, či slovo o Ježišovi neprestalo včera platiť. Všetko, čo sa o Ňom píše, bola pravda. To platí aj dnes. Ježiš sa nezmenil.

Ak premýšľaš o budúcnosti smerom k večnosti, pochopíš, že Ježiš bude navždy taký, aký bol, keď chodil po zemi. Ak si táto myšlienka nájde miesto v tvojom srdci, naplní ťa hlboké, tiché šťastie. Našiel si Ježiša, ktorý je vždy ten istý vo svete, kde sa všetko upravuje a mení.

Budúcnosť už viac nie je neistá. Ježiš ťa do nej sprevádza. Nenechá ťa samého. Vždy bude s tebou. Svojou krvou prikryje tvoje hriechy, aby ťa nemohli odsúdiť. Ak ti nepomohol vyhnúť sa problémom, pomôže ti dostať sa cez ne.

Ježiš je taký doteraz. Uisťuje ťa o tom Jeho slovo. Bude taký istý aj v budúcnosti. Božie slovo hovorí, že je ten istý včera i dnes i naveky.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.