Ježiš presahuje všetky hranice - 2. júl - evs.sk

Zamyslenia

Ježiš presahuje všetky hranice – 2. júl
2. júla 2021
Play

„Pristupujte k Nemu, živému kameňu, ľuďmi zavrhnutému, ale Bohom vyvolenému a vzácnemu,“ (1Pt 2:4)

Neexistuje žiadna historická osobnosť, ktorá by prekonala Ježiša Krista. Agnostici a ateisti našli chybu v kresťanských pojmoch. Nikdy však nenájdu chybu v osobe Ježiša Krista. Našli chybu v kresťanoch, ale nie v Kristovi. Ježiš Nazaretský presahuje metódy, pojmy a nasledovníkov. Stojí v zlomovom okamihu času. Na každom mieste sa ľudia musia skloniť pred Jeho majestátom. Keďže kresťanstvo je Kristus, tí, ktorí túžia byť kresťanmi, musia Krista prijať a nasledovať Ho ako osobu. On a jedine On je schopný naplniť každú ľudskú potrebu.

Modlitba dňa

Jedine Ty, Pane Ježiši, napĺňaš všetky potreby ľudských sŕdc. Bol si so mnou v tých najosamelejších i najšťastnejších chvíľach môjho života.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.