Láska prikrýva množstvo hriechov - 4. november - evs.sk

Zamyslenia

Láska prikrýva množstvo hriechov – 4. november
4. novembra 2021
Play

„Kto odpúšťa priestupok, hľadá lásku, kto však opakuje vec, rozíde sa s priateľom.“ Príslovia 17:9

Nezhody a konflikty medzi kresťanmi spôsobujú, že z mnohých zborov sa vytráca radosť a dôvera. Môže sa to odraziť v tom, že nemáme odvahu pozývať ľudí zvonku, aby prišli ku Kristovi, keďže poznáme podmienky v zbore.

Po nezhodách a konfliktoch sa mnohí pýtajú: Nemohli sme tomu predísť?

Je dobré vopred myslieť na to, že musíme navzájom dobre vychádzať, aj keď sa už nezaoberáme vecami, v ktorých sme sa nezhodli. Pomáha to zastaviť konflikt skôr, než vypukne. Je to dôležité, lebo to nevedie k vzájomným neliečiteľným zraneniam.

Ak už došlo k zraneniam a nedokážeme sa dohodnúť, je správne prikryť priestupok. Musí sa prikryť láskou. Láska prikrýva množstvo hriechov.

Vyťahovať záležitosti všetko iba skomplikuje a ešte viac nás to rozdelí. Nie, riešením je preukázať si vzájomnú lásku a vľúdnosť.

Nezažil si na vlastnej koži, aké je dobré stretnúť sa so srdečnosťou u niekoho, s kým si sa nezhodol? Starú záležitosť už nevyťahuj. Nie, premôž sa a preukáž lásku.

Možno práve ty by si mal spraviť prvý krok. Urob ho nielen slovami ale aj skutkom. Láska zmierila mnohých bratov napriek tomu, že spolu nesúhlasili!

Existuje zhoda, ktorá presahuje všetko ostatné. Je to láska, ktorá nás spája skrze trón milosti. Tam všetko ponecháme Hospodinovi, ktorý dokonale pozná naše srdce. Tam nikto nemá iné právo, len právo na milosť. Spája nás s ostatnými kresťanmi. Všetci musíme žiť z Hospodinovej milosti.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.