Nerob kompromisy - 14. jún - evs.sk

Zamyslenia

Nerob kompromisy – 14. jún
14. júna 2022
Play

„… aby vám podľa bohatstva svojej slávy dal skrze svojho Ducha mocne zosilnieť na vnútornom človeku;“ (Ef 3:16)

Horace Pitkin, syn bohatého obchodníka, sa znovuzrodil a šiel do Číny ako misionár. Svojim priateľom v Amerike napísal nasledovné slová: „Bude to trvať len krátku dobu, kým budeme s určitosťou vedieť, či Mu môžeme lepšie slúžiť tam hore alebo tu.“ Krátko nato dav zaútočil na bránu, kde Pitkin bránil ženy a deti. Sťali mu hlavu a ponúkli ju vo svätyni pohanského boha, zatiaľčo jeho telo hodili do jamy s telami deviatich čínskych kresťanov.

Sherwood Eddy o ňom napísal: „Pitkin získal viac ľudí svojou smrťou, než by ich kedy mohol získať svojím životom.“ Kristus dnes potrebuje ľudí, ktorí pre Neho budú ochotní trpieť. Odváž sa pre Neho mať silný a nekompromisný postoj.

Modlitba dňa

Ďakujem, Pane, za príklady tých, ktorí nás predišli. Rovnako mi pomôž prevziať kontrolu nad Tvojou bezhraničnou silou.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.