Zmeň seba, zmeň svet - 14. máj - evs.sk

Zamyslenia

Zmeň seba, zmeň svet – 14. máj
14. mája 2022
Play

„Tak teda každý z nás (Bohu) vydá počet za seba.“ (R 14:12)

Nepriečim sa výroku Karla Marxa, ktorý povedal, že „náboženstvo je ópium ľudstva.“ Nikdy som sa nesnažil brániť náboženstvo. Náboženstvo spôsobilo vojny. Pre mnoho takzvaných nábožných ľudí boli typické predsudky, hrdosť, hašterenie a dokonca tolerancia k otroctvu. Ja by som ťa však chcel pozvať k jednoduchej viere v Krista, ktorý vyhlásil: „Miluj blížneho ako seba samého.“ Máš obavy? Si sklamaný zo spoločnosti? Ak si, vyzývam ťa, aby si urobil prvý krok. Vyzývam ťa, aby si sa pozrel na seba.

Modlitba dňa

Odpusť mi, že tak často zlyhávam v milovaní svojho blížneho. Nech môj život prehovára k ostatným o Tvojej láske a súcite, Pane Ježiši Kriste.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.