Opri sa o Skalu - 6. máj - evs.sk

Zamyslenia

Opri sa o Skalu – 6. máj
6. mája 2023
Play

„K Tebe volám od konca zeme v skľúčenosti srdca; vyveď ma na skalu, ktorá je pre mňa privysoká.“ (Ž 61:3)

To, že sa staneme kresťanmi, ešte neznamená, že budeme natrvalo žiť vo „výškach.“ Žalmista Dávid  sa ocitol aj úplne dolu, na dne, rovnakú skúsenosť mal aj apoštol Pavol. Avšak Božia milosť, pokoj a radosť sú prítomné aj v takýchto situáciach. Stále sa môže stať, že sa nám vyronia slzy,  budeme pociťovať nátlak, objaví sa pokušenie. V našom živote sa ale už nachádza nový rozmer, smerovanie a sila a to nám pomáha čeliť okolnostiam, v ktorých sa práve nachádzame.

Modlitba dňa

Dávid a Pavol mi dali príklad ako Ti dôverovať dokonca aj v mučivých obdobiach života, Pane. Podobne ako oni, aj ja ťa chválim.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.