Oslávený a Zdokonalený - 25. október - evs.sk

Zamyslenia

Oslávený a Zdokonalený – 25. október
25. októbra 2021
Play

„Doteraz totiž vidíme len hmlisté obrazy, akoby v zrkadle, ale potom tvárou v tvár.  Doteraz poznávam čiastočne, ale potom poznám tak, ako aj mňa poznal (Boh).“ (1K 13:12)

Je tu jedna otázka, ktorú si v súvislosti s posmrtným životom kladieme: „Budeme sa v nebi poznať?“ Jednoduchá odpoveď je nasledovná: Poznáme sa na zemi? Vo všeobecnosti áno. V nebi sa tiež budeme poznať, dokonca ešte lepšie. Všetka skaza a zničujúce následky hriechu budú odstránené.

Biblia vraví: „ Doteraz totiž vidíme len hmlisté obrazy, akoby v zrkadle, ale potom tvárou v tvár. Doteraz poznávam čiastočne, ale potom poznám tak, ako aj mňa poznal (Boh).“ (1K 13:12) Nemyslím si, že Boh zoberie všetku svoju vedomosť a vloží ju do našich myslí v momente, keď vstúpime do večnosti. Inak by sme vyzerali ako figúrky bobblehead, prechádzali by sme sa navôkol s veľkými hlavami a malým telom.

Zdá sa, že Písmo vraví nasledovné: v priebehu večnosti nám Boh bude zjavovať čoraz väčšie pravdy. Naša vedomosť bude narastať v súvislosti s trávením času v Božej prítomnosti a Jeho uctievaním.

Takisto sa znovu stretneme s ľuďmi, ktorí nás v dôvere v Ježiša predišli do večnosti. Ak máte milovaných, ktorí zomreli vo viere v Ježiša, potom ich znovu uvidíte. Nebo bude bez podivu rodinné stretnutie. Bez hriechu. Bez sebectva.

Zrejme si pochopil, že nebo je oslávený a zdokonalený pozemský život veriaceho. Keď prejdeme na druhú stranu, naše mysle a spomienky budú jasnejšie než kedykoľvek predtým. Je skvelé niečo vedieť, pretože my na veci zabúdame. Možnože naše spomienky nie sú také jasné, ako kedysi boli. Všetko sa to však zmení. Budeme vedieť veci, ktoré teraz nevieme. A veci uvidíme s perspektívou, ktorú teraz nemáme.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.