Od čoho závisí Tvoj duchovný život? - 21. január - evs.sk

Zamyslenia

Od čoho závisí Tvoj duchovný život? – 21. január
21. januára 2019

„On mu však odpovedal: Je napísané: Človek bude žiť nielen z chleba, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst.“ (Mt 4:4)

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že väčšina ľudí nedáva pozor, keď letušky na začiatku letu opisujú núdzové postupy? Ani ja sám väčšinou nedávam pozor, pretože som už letel veľakrát. Všetko som to už počul.

Ale čo keby som uprostred letu zrazu začul zvonku hluk a videl, že sa z motora dymí? Letuška by vyšla dopredu a do interkomu oznámila: „Musíme núdzovo pristáť. Zopakujem vám núdzové postupy, prosím, pozorne ma počúvajte.“

Myslíte, že by som v takejto situácii odložil svoj časopis? Zachytil by som, kde sa nachádzajú únikové východy? Určite áno! Veď sa k tým východom musím dostať. Dával by som pozor z jediného dôvodu – išlo by mi o život.

Ak hovoríme o Božom slove, taktiež sa potrebujeme sústrediť. Prečo? Pretože naše duchovné životy závisia od Božieho slova. To, že počúvaš Ježišove učenie, z teba nerobí učeníka. Ak chceš byť Ježišovým učeníkom, musíš pokračovať v Božom slove.

Čítaš si Bibliu každý deň? Je to dôležité! Úspech či zlyhanie v kresťanskom živote závisí od toho, koľko Božieho slova každodenne dostaneme do nášho srdca a mysle a či sme mu poslušní.

Ak v tvojom duchovnom jedálničku chýba Biblia, budeš duchovne upadať a chradnúť. Ak však pravidelne prijímaš Božie slovo, budeš duchovne silný.

Musíme si uvedomiť, že všetko, čo o Bohu potrebujeme vedieť, sa skrýva na stránkach Jeho slova.

https://www.harvest.org

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.