Zasľúbenie Božej prítomnosti - 17. október - evs.sk

Zamyslenia

Zasľúbenie Božej prítomnosti – 17. október
17. októbra 2021
Play

„Ajhľa,  ja som s vami po všetky dni, až do konca sveta. Amen.“ (Mt 28:20)

Výskumy ukazujú, že 85 % vecí, ktorých sa obávame, sa nikdy nestanú. Ale čo tých zvyšných 15 %? A čo strach či obava, ktoré sa naozaj udejú? V skutočnosti sa to nielenže stane, ale stane sa niečo oveľa  horšie, na čo si ani nepomyslel. Čo potom?

Potom bude Boh s tebou v ťažkom čase. Boh nám nesľúbil, že budeme žiť v bezbolestnom svete. Povedal nám, že na tejto zemi budeme mať súženie.

V roku 2008 nás náš syn Christopher opustil a odišiel do Neba. Cez také niečo sa človek nikdy neprenesie. Pamätám si, keď sme sa s Cathe rozprávali s manželským párom, ktorý bol zosobášený o desať rokov dlhšie ako my a svojho syna stratil pred viac než tridsiatimi rokmi. Povedali mi, že sa cez to nikdy nedostanem, pretože nečakáš, že tvoje deti zomrú skôr než ty. Vymyká sa to prirodzenému poriadku vecí.

Je desivé o tom hovoriť, no potrebujeme čeliť faktom. Naši milovaní raz zomrú. Do našich životov prídu ťažkosti. Niektorí ľudia žijú relatívne bezbolestné životy, ostatní však nie. Žijeme v krajine smrti, ale smerujeme do krajiny života.

Áno, smrť príde. Od Ježiša sme však dostali nasledovný sľub: „Neboj sa!  Ja som Prvý aj Posledný a živý;  bol som mŕtvy, a hľa, som živý naveky vekov a mám kľúče smrti a podsvetia.“ (Zjav 1:17-18)

Som nesmierne rád, že On drží kľúče. Ak by som kľúče mal ja, už dávno by boli dlhé roky stratené. Vždy totiž strácam každý zväzok svojich kľúčov. Ježiš však kľúče nikdy nestratí. Vraví: „Neboj sa. Budem tam pre teba.“

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.