Spokojnosť a vďačnosť - 9. september - evs.sk

Zamyslenia

Spokojnosť a vďačnosť – 9. september
9. septembra 2021
Play

„… lebo ja som sa naučil pristať na tom, čo mám. Viem sa aj uskromniť a viem aj v hojnosti žiť. Už som vo všetkom možnom pocvičený: sýty byť aj hladovať, hojnosť mať i núdzu trpieť.“ F 4:11-12

Vedci zistili súvis medzi spokojnosťou a dlhovekosťou, kvalitou vzťahov a dokonca aj dobrým spánkom. Už len to, že sa naučíš byť vďačný za to, čo máš, ťa dokáže spraviť šťastným.

Apoštol Pavol bol spokojný, pretože sa tešil v Pánovi. Napísal: „Radujte sa v Pánovi vždy! Opakujem: radujte sa!“ (F 4:4) Pavol nehovorí, že sa máme radovať v okolnostiach, napísal, že sa máme radovať v Pánovi.

Pokračoval: „… lebo ja som sa naučil pristať na tom, čo mám. Viem sa aj uskromniť a viem aj v hojnosti žiť. Už som vo všetkom možnom pocvičený: sýty byť aj hladovať, hojnosť mať i núdzu trpieť. Všetko môžem v Kristovi, ktorý ma posilňuje.“ (F 4:11-13)

Pavol bol v domácom väzení, keď písal tieto slová. A predsa bol spokojný. Nemýľme sa. Pavol  nehovoril, že máme byť spokojní s naším súčasným duchovným stavom. Predtým vo Filipským napísal: „Niežeby som už dosiahol, alebo bol už dokonalý, ale snažím sa, či ozaj uchvátim, pretože ma Ježiš Kristus uchvátil.“ (F 3:12) V tom zmysle nemáme byť spokojní s tým, kde sme. Ale chcel tým povedať, že máme nájsť spokojnosť vo vzťahu s Bohom.

Spokojnosť prichádza, keď sa radujeme v Pánu. Rozmýšľaj teraz o svojom živote. Dokážeš sa naučiť milovať to, čo máš, namiesto toho, čo nemáš? To, čo máš v Kristu, je oveľa viac než čokoľvek, čo ti v živote chýba. Máš Ježiša. Preto máš všetko, čo potrebuješ teraz i večne. A Ježiš má teba. To mení všetko na svete.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.