Starosti - 4. júl - evs.sk

Zamyslenia

Starosti – 4. júl
4. júla 2023
Play

„Na Neho uvaľte všetky svoje starosti, lebo On sa o vás stará.“ 1. list Petra 5:7

Existuje veľa druhov starostí! Ožívajú znova a znova. Raz je to jedno, inokedy zas niečo iné, čo ťa znepokojuje.

Musíš uvaliť všetky svoje starosti na Ježiša. Áno, doslova všetky — tie, ktoré sa týkajú teba aj tie, ktoré sa týkajú iných.

Ježiš predovšetkým niesol všetky tvoje aj moje hriechy. Vzal ich so sebou na drevo kríža. Ale Jeho dielo sa tým neskončilo. Deň po dni nesie naše bremená.

Mnohí tvrdo pracujú a vyčerpávajú sa mnohými úzkosťami. Robia to tak dlho, až kým neklesnú. Vtedy príde ich verný Pastier, zdvihne ich bremená a pozdvihne ich svojou milosťou.

Kedy sa naučíš uvaliť svoje starosti na Ježiša hneď, ako prídu? Prečo dovolíš, aby ti ukradli radosť? Prečo musí byť tvoj život na zemi taký ťažký?

Hospodin ti pomôže. Žiada ťa, aby si všetko uvalil na Neho.

Je rozdiel, keď niečo zložíme dole a keď to odhodíme preč. To, čo si zložil, môžeš znova zdvihnúť. Mnohí zložili svoje starosti pred Hospodina, ale potom znovu zodvihli svoje bremená a odišli.

Uvaľ na Neho všetky svoje starosti. Jeho Slovo nás uisťuje, že On ich zoberie.

Namiesto starostí ti Ježiš dáva svoju starostlivosť. Aké nádherné je, keď Mu môžeš povedať: Ty všetko vieš a máš za mňa plnú zodpovednosť.

Ježiš nesie celú horu bremien, ale stále má priestor pre to, čo ťa ťaží. Zver Mu to. Dá ti pokoj, ktorý prevyšuje každý rozum. V Jeho starostlivosti a milosti môžeš bezpečne odpočívať.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.