fbpx
Aký je skutočný Ježiš?

Napísal:

Martin Viglaš

tvorca webov, teológ, komunikátor

Prečítate za: < 1 min.

 

Nedávno som čítal knihu Uchvácen Kristem od B. Manninga. Pravdupovediac, čítal som len jednu kapitolu. Tá kapitola ale bola skvelá. Hovorila o dvoch druhoch kresťanstva.

Osadník vs. priekopník
Obaja sa pozerajú na Ježiša, ale vidia ho úplne odlišne. Aký ale je skutočný Ježiš? Rozmýšlal si niekedy nad tým, že to čo si o Ježišovi myslíš môže byť od reality na míle ďaleko? Ak áno, ako spoznať ozajstného Ježiša?
Ja som si často Pána Ježiša predstavoval tak, ako ho zobrazujú filmy, ktoré som o Ježišovi videl. Nechcem teraz hodnotiť filmárske spracovanie, ale Ježiš z tých filmov ma ničím nezaujal. Zobrazujú však tie filmy Ježiša takého, aký naozaj bol?
Minulý týždeň som si začal čítať evanejlium podľa Marka. Stihol som prečítať len 7 kapitol, ale Ježiš Biblie je pre mňa… no ťažko to opísať slovami. Som z Neho nadšený, chcel by som zažiť tie veci, čo zažívali učeníci, vyvoláva vo mne obrovský rešpekt. Vie kričať, vie sa hnevať, hovorí priamo, vecne, má moc na to, aby vyháňal démonov, ktorí lomcujú ľuďmi, uzdravuje chorých, dokonca sa vie pohádať aj s vysokopostavenými ľuďmi, ktorí si myslia, že majú patent na všetko.
Týmto Ježišom som naozaj „uchvácen“.
 
V piatok som mal na doraste v Bardejove slovo na tému Ježiš. Ak chcete vedieť viac o osadníkoch a priekopníkoch, môžete si ju vypočuť  tu.
 

{mp3}../mavi/Skutocny_Jezis-Martin_Viglas{/mp3}

Zverejnené: 7. novembra 2011
Tagy:

Ďalšie články od martina

Loading RSS Feed