fbpx
Ukážte nám Ježiša

 

Na konferencii EVS v Ružomberku bol jedným z naších hostí Mathias Lauer, riaditeľ nemeckej stanovej misie. Jedna vec, ktorú hovoril mi natrvalo utkvela v pamäti: Ľudí okolo nás netrápia naše predpisy, dogmy, tradície. Oni zúfalo potrebujú vidieť Ježiša. Ako keby volali: Ukážte nám Ježiša.

A tak som rozmýšľal: Čo im vlastne ukazujeme? Čo ľudia na nás kresťanoch vidia?

Rozmýšľal som tiež o tom, že aj ja chcem Ježiša poznať viac. Jeho slová, Jeho skutky. Viac Mu rozumieť. Aby som nenasledoval niekoho, koho nepoznám. Aby som ľuďom nehovoril o Ježišovi nejaké klišé, alebo čo som počul inde.

Myslím si, že keby ľudia videli a rozumeli aký Ježiš bol, mnohé veci o svojom živote, Bohu, vlastnej duchovnosti by videli inak. Myslím, že by bolo ťažké odolať Mu.

Povedal som si, že budem viac hľadať, premýšľať, čítať si, aby som viac poznal a rozumel a mohol odovzdať ďalej.

V minulosti som si študoval vzťah Ježiša a farizejov a spravil o tom nejaké témy. Nedávno som zasa študoval Ježiša v evanjeliu podľa Lukáša v 14. kapitole, keď je pozvaný, aby stoloval u jedného z popredných farizejov. Bolo to pre mňa fantastické. Tešil som sa z toho.

Vo vlaku som si stále počúval 14. kapitolu, čítal som si ju v práci, pozeral komentáre a kázne. Ježiš je v tej kapitole akoby nezdvorilý k svojmu hostiteľovi. Tak sa pravdepodobne Jeho správanie niektorým prítomným javilo. Je tam veľké napätie.

Potom som si na základe 14. kapitoly pripravil tému na vysokoškolskú a pracujúcu mládež v Prešove a následne kázeň do Vranova nad Topľou.

Tu si ich môžete vypočuť:

Prešov

{audio}slavo/Nezdvorily_Jezis-Slavo_Slavik-Presov.mp3{/audio}

Vranov

{audio}slavo/Nezdvorily_Jezis-Slavo_Slavik-Vranov.mp3{/audio}

 

V Prešove sa mi rozprávalo akosi tak lepšie a slobodnejšie. Hovoril som aj dlhšie a povedal som viac vecí.

Na kázni vo Vranove som sa cítil tak stiesnenejšie, bol som stručnejší a inak som to ukončil. Dokonca som použil aj slovo salamander, aj keď som myslel, že sa na to vyfláknem.

Prečo viď tu: FBslavo

P.S. Aj keď som už o Ježišovi iným rozprával veľakrát, stále mám pocit, že som niekde na začiatku. Že chcem rozumieť a poznať o Ňom viac.

Zverejnené: 10. novembra 2011

Súvisiace články

Slavomír Slávik

riaditeľ, komunikátor, bloger
Má za sebou TU Zvolen, EBF UK, Média a komunikácia Nórsko. Manžel, otec, kazateľ, manažér, komunikátor. Nerád sa háda, rád počúva iných. Túži po tom, aby Boží príbeh inšpiroval stále nových ľudí.

Posledné blogy

Chcemviac články

Loading RSS Feed