fbpx
Z piggi čaju rastú svaly

Napísal:

Martin Viglaš

tvorca webov, teológ, komunikátor

Prečítate za: 2 min.

 

Čítal som už niekoľko článkov o tom, že ak robíte malú zdanlivo bezvýznamnú vec veľmi dlho, má to veľmi veľký vplyv. Nakoniec ma ale k tomu, aby som o tom niečo napísal dokopal Dodo, teda to, čo začal tento týždeň robiť. Možno mi nebudete veriť, ale z Piggi čaju rastú svaly. Vidím to na Dodovi – každým dňom.

Ak iba neveriacky krútite hlavou a nesmelo uvažujete nad tým, či som v poriadku – tu je moja analógia. Dodo povedal, že vždy keď si odbehne na toaletu, urobí 10 klikov. Pri práci pije čaj. Piggi čaj je močopudný. Teda – z Piggi čaju rastú svaly. Princíp za tým všetkým je ale ten, že 10 klikov je „nič“. Ale to „nič“ ak urobíte denne 3-5x (podľa množstva čaju, ktorý vypijete) tak je to už 30-50 klikov denne. Týždenne sa dostávame na hranicu 150-200 klikov (ak rátame, že sa klikuje len, keď sme v office). Mesačne to je 600-800. A to je už cifra, ktorá sa určite prejaví.

Transformovať to môžeme na čokoľvek. Od čítania Biblie 10 minút denne, cez učenie sa Biblických veršíkov (5 za týždeň = 260/rok = 2600/10 rokov = cca. Matúšovo, Markovo a Lukášovo evanjelium alebo cca. všetky Novozmluvné listy) až po dávanie (100€ mesačne = 1200€ / ročne = 12000€ / 10 rokov a za toľko peňazí sa dá urobiť veľa dobrého – nehovoriac o tom, že 10 ľuďom by to trvalo len 1 rok) Aj malé rozhodnutia majú veľký význam, ak pretrvajú dosť dlho.

P.S: Piggi nie je sponzorom EVS 🙂

Zverejnené: 23. marca 2012
Tagy:

Ďalšie články od martina

Loading RSS Feed