Boh neopustí tých, ktorí Ho hľadajú - 19. júl - evs.sk

Zamyslenia

Boh neopustí tých, ktorí Ho hľadajú – 19. júl
19. júla 2021
Play

„…keď nás odsudzuje srdce, Boh je väčší ako naše srdce a vie všetko.“ Prvý list Jánov 3:20

To najťažšie, čo môže kresťan na tomto svete zažiť, je odsudzovanie vlastným srdcom. Nie všetci kresťania to zažívajú. Tí, ktorí to so svojím životom neberú príliš vážne, ktorí zanedbávajú Božie Slovo a prostriedky milosti, veľmi sa nestarajú o to, aby boli spolu s ostatnými kresťanmi, tí nemajú problém považovať sa za kresťanov. Fakt, že s týmto svetom sú si podobní, nespôsobuje v nich žiadne ťažkosti ani obavy. A ani nebývajú veľmi vystavení obžalobám satana. Naopak satanova taktika spočíva v podpore ich vlastnej sebadôvery. A keď niekedy musia priznať, že nie vždy to mienia celkom vážne s Božím Slovom, tak im diabol hovorí: Boh je milostivý. On určite odpustí. Keby si mal zahynúť, nie je to nebezpečné. Vyznáš svoje hriechy a Boh ti odpustí. Ale keď sa kresťan zobudí a začne vidieť seba samého v Božom svetle, vtedy sa diabol otočí a povie: Zachoval si sa tak, že Boh ti už nikdy nepomôže. Bol si na dobrej ceste, ale si sklamal a zničil si všetko vo svojom vzťahu k Bohu. Je veľa milosti u Boha, ale tebe nepomôže. Zachoval si sa tak, že Božia milosť ťa už nedosiahne. Vtedy stojí kresťan bezmocný s obžalobami vo svojom srdci. Nemôže a ani nechce ospravedlniť svoj hriech. A srdce ho odsudzuje.
Vtedy Božie Slovo hovorí: „…keď nás odsudzuje srdce, Boh je väčší ako naše srdce a vie všetko.“ On pozná aj to, čo ty nedokážeš vidieť. Boh vidí, čo Ježišova smrť za tvoje hriechy znamená. On vidí spravodlivosť, ktorú vlastníš v Pánovi Ježišovi Kristovi, v Jeho zástupnej poslušnosti a naplnení zákona. Myslíš si, že Boh ťa opustil. Ale Božie Slovo hovorí niečo iné. Boh neopustí tých, ktorí Ho hľadajú. (Ž 9:11)

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.