Nový svet - 10. január - evs.sk

Zamyslenia

Nový svet – 10. január
10. januára 2022
Play

„… Ani oko nevídalo, ani ucho neslýchalo, ani do srdca človeku nevstúpilo, čo pripravil Boh tým, ktorí Ho milujú.“ (1K 2:9)

V závere Biblie prichádzame k nasledovným slovám: „Videl som nové nebo a novú zem, lebo prvotné nebo a prvotná zem sa pominuli a mora už niet.“ Prichádza nový svet! Zakaždým, keď sa v modlitbe Pánovej modlíme: „Príď kráľovstvo Tvoje,“ mali by sme si uvedomiť, že naša modlitba bude vypočutá. Nebo je opísané ako nové stvorenie, v ktorom sa budeme pohybovať v nových telách, budeme mať nové mená, spievať nové piesne, bývať v novom meste pod novou vládou a nové vyhliadky na večnosť so sociálnou spravodlivosťou pre všetkých pre nás budú výzvou. Raj, ktorý človek stratil, získa znova späť a bude toho ešte oveľa viac. Nebude to starý napravený raj, zaplátaný a znova darovaný. Keď Boh vraví: „Ajhľa, všetko tvorím nové.“ Dôraz je na slove všetko. Jedného dňa budeme žiť v úplne novom svete. Pred stáročiami sa apoštoli zdravili pozdravom „Maranatha“ – Pán prichádza.

Modlitba dňa

Použi ma, Spasiteľ, k urýchleniu Tvojho príchodu, ako budem hovoriť ostatným, že aj oni môžu byť znovuzrodení Tvojou božou láskou.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.