Odstránenie ostňa - 15. jún - evs.sk

Zamyslenia

Odstránenie ostňa – 15. jún
15. júna 2023
Play

„Kde je, ó smrť, tvoje víťazstvo? Kde je, ó smrť, osteň tvoj?“ (1K 15:55)

Už vás niekedy uštipla včela? Nie je to príjemný zážitok. Ale hoci je to bolestivé pre človeka, ktorého žihadlo včely bodlo, pre včelu je to smrteľné.

Keď včela bodne človeka, nemôže svoje malé ostnaté žihadlo vytiahnuť späť. Je to pre ňu jednorazový zážitok. Mala by si radšej dobre rozmyslieť, koho bodne, pretože keď to raz urobí, neprežije.

Keď vás včela bodne, zostane vo vás nielen jej žihadlo, ale aj časť bruška a tráviaceho traktu, ako aj nervy a svaly. Toto masívne roztrhnutie brušnej dutiny včelu krátko po bodnutí zabije.

Presne to sa stalo, keď Ježiš zomrel na kríži. Vo svojej neutíchajúcej nenávisti voči Božiemu Synovi si satan myslel, že by bolo skvelým nápadom nechať Ježiša zradiť, zatknúť, zbiť na smrť a potom ukrižovať a usmrtiť na rímskom kríži. Diabol si povedal: „Toto je moja chvíľa. Chystám sa Ho uštipnúť. Budem mať podiel na Jeho smrti. Keď zomrie, bude to Jeho koniec.“ Všetko išlo podľa satanovho plánu a on ako včela odletel v domnienke, že sa mu to podarilo.

Ale všetko išlo aj podľa Božieho plánu a bodnutie smrti bolo jeho vlastnou porážkou.  Ako sa píše v 1K 15: 54-55: „Pohltená je smrť vo víťazstve. Kde je, ó smrť, tvoje víťazstvo? Kde je, ó smrť, osteň tvoj?“

Kde je osteň smrti pre veriaceho človeka? Je vytrhnutý, pretože Ježiš na kríži odstránil osteň smrti. To je veľká pravda. Ako kresťania sa už nemusíme báť smrti, pretože naše duše budú žiť navždy s Kristom.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.