fbpx
Ako kázať I.

 

Existuje výskum, ktorý hovorí, že zoznam kontrolných otázok pred operáciou o polovicu znižuje počty úmrtí. Aj lekári sú len ľudia, zabúdajú a robia chyby a táto jednoduchá kontrola znižuje riziko, že sa tak stane. Mohli by sme teda povedať, že kontrolné otázky zachraňujú životy. Až na to, že aj ľudia, ktorí prežijú operáciu, nakoniec umrú. Máme taký zvyk.

 

Kedže kazateľ Božieho Slova skutočne zachraňuje životy, navrhujem všetkým kazateľom vytvoriť si zoznam kontrolných otázok za účelom zníženia počtu úmrtí.

Môže vyzerať napríklad takto:

1. Obávam sa viac toho čo si budú ľudia myslieť o tom, čo hovorím alebo ma viac znepokojuje čo si myslí Boh?

Súd nad učiteľmi bude ťažší.

2. Skutočne a úprimne milujem týchto ľudí?

Ak nemilujem brata, ktorého som videl, ako môžem milovať Boha, ktorého som nevidel? Ak nemilujem Boha je bezpečnejšie mlčať ako kázať. Zvárač je vraj veľmi dobre platené zamestnanie.

3. Pohlo a usvedčilo to čo kážem mňa?

Božie slovo ma moc dať mŕtvym život, ale najprv sa to musí stať mne.

4. Viem odpovedať na otázku: „Čo robiť mužovia bratia?“

Toto nie je iba prednáška na vypočutie.

Zverejnené: 21. augusta 2012

Súvisiace články

Dodo Višňovský

bloger, chcemviac editor, prekladateľ, externista
Má zmysel pre humor, cit pre písanie, obrovské množstvo kreatívnych nápadov a je už teraz pripravený na „zombie apokalypsu“. Snaží sa fungovať veľmi efektívne a pomaly na všetko má svoju teóriu (Šunková, topánková, …). Chce urobiť pre Pána niečo naozaj veľké. Momentálne s nami spolupracuje externe, má pod palcom chcemviac a rozbehol spolu s manželkou projekt @tvoritalubit.

Posledné blogy

Chcemviac články

Loading RSS Feed