fbpx
4 veci, ktoré ti pomôžu k lepšiemu roku 2020
  1. ZASTAV SA A PREHODNOŤ MINULÝ ROK. Čo bolo dobré? Čo nevyšlo? Niektorí hovoria, že skúsenosťami rastieme. Ale v skutočnosti rastieme len vtedy, keď sa nad svojimi skúsenosťami pozastavíme, keď ich vyhodnotíme a popremýšľame o nich. Prečo bolo to zlé — zlé? A to dobré — dobré? Vieš to?
  2. DAJ SI CIEĽ, ŽE BUDEŠ V NOVOM ROKU RÁSŤ. Keď rok preletí, budeš o rok starší. Ale budeš aj o rok lepší? V ktorých oblastiach života potrebuješ rásť? Zadefinuj si ich a začni na tom pracovať. Premysli si a priprav plán svojho rozvoja. Ľudia, ktorí vedú iných, ktorí sú inšpiráciou, sú tí, ktorí rastú. 
  3. OBKLOP SA ĽUĎMI, KTORÍ ŤA POTIAHNU HORE. V skutočnosti odrážame svoje okolie, viac než si to chceme pripustiť. To, kým si obklopený, do veľkej miery určuje, kto si. Obklop sa ľuďmi, ktorí ti chcú dobre a od ktorých sa máš čo učiť. Biblia hovorí, že kto chce byť múdry, nech chodí s múdrymi. Dohodni si stretnutia. Zapoj sa do zmysluplných skupín. Je to jednoduchý spôsob, ako rásť. 
  4. ZOSTAŇ POKORNÝ. Nie všetko máme vo svojich rukách. Disciplinovane na sebe pracuj, ale vedz, že život je väčší než naše plány. Trpezlivo príjmi, čo život prinesie, a poctivo kráčaj ďalej. Život nie je šprint. Život je maratón. 
Zverejnené: 20. januára 2020

Súvisiace články

Slavomír Slávik

riaditeľ, komunikátor, bloger
Má za sebou TU Zvolen, EBF UK, Média a komunikácia Nórsko. Manžel, otec, kazateľ, manažér, komunikátor. Nerád sa háda, rád počúva iných. Túži po tom, aby Boží príbeh inšpiroval stále nových ľudí.

Posledné blogy

Chcemviac články

Loading RSS Feed