fbpx
Boh je bližšie než si myslíš

 

V novembri sme vydali knihu Boh je bližšie než si myslíš. Táto kniha ma oslovila už pred niekoľkými rokmi, keď som ju čítal po prvýkrát. Potom so ju čítal ešte dvakrát aby som skontroloval prípadné chyby pred jej vydaním.

Nekontrolujem gramatiku. Na to máme odborníkov. Ale po preklade a korektúrach, tesne pred vydaním, čítam knihu ako bežný čitateľ. Hlavne či sa mi to dobre číta, či všetkému rozumiem, či niekde nebol pozmenený pôvodný význam.

Niekedy sa mi do toho opätovného čítania kníh už vôbec nechce. Ale potom keď to spravím, som taký rád a vďačný za to, že som ju čítal ešte raz. Nechápem, ako veľa vecí zabúdam. Aj keď sa ma dotýkali.

Často na mnohé veci v dobrej kázni, alebo knihe prikyvujeme, dotknú sa nás, ale nič s tým nespravíme. Myslím, že sa tým otupujeme. Hovoríme si, veď sme to už počuli. Ale v skutočnosti sme s tým nikdy nič v našom živote nespravili. Často vieme len super prikyvovať, čo je síce pre kazateľa povzbudením, ale to je všetko.

Chcem si na to dávať pozor.

A chcem sa tiež v dobrom zmysle nútiť do čítania kníh. Dávajú mi veľa, tak sa musím premôcť.

Na knihu Boh je bližšie než si myslíš, som napísal aj recenziu. Ak si ju chcete prečítať nájdete ju tu.

V EVS budeme radi keď si obľúbite aj stránku www.chcemviac.com a budete ju odporúčať aj ďalším. Dobré prednášky, alebo zamyslenia posuňte ďalej, nech slúžia.

Zverejnené: 30. novembra 2011

Súvisiace články

Slavomír Slávik

riaditeľ, komunikátor, bloger
Má za sebou TU Zvolen, EBF UK, Média a komunikácia Nórsko. Manžel, otec, kazateľ, manažér, komunikátor. Nerád sa háda, rád počúva iných. Túži po tom, aby Boží príbeh inšpiroval stále nových ľudí.

Posledné blogy

Chcemviac články

Loading RSS Feed