fbpx
3 veci, ktoré v karanténe zmenia tvoju budúcnosť
Život sa spomalil a doba je neistá.
Ale to neznamená, že spomaliť, a byť si neistý, musíš byť aj ty.
 
1. Nanovo si v živote premysli, na čom skutočne záleží. Čo je dôležité? Čo by si chcel, aby raz, keď tu už nebudeš, ľudia o tebe povedali? Tvoje deti? Tvoja rodina? Tvoji kolegovia? Tvoji priatelia? Smeruješ tam? Jeden muž to opísal takto: Pracoval som na sebe a vystúpil som na rebríku úspechu až celkom hore. Až tam hore som zistil, že ten rebrík sa opiera o nesprávny múr. 
 
2. Zrevitalizuj svoje vzťahy s ľuďmi.  Teraz budeš oveľa viac so svojími blízkymi. Za každého doma sa pomodli. Za to, aby sa mu darilo, za jeho vieru, a rozmýšľaj nad tým, čo môžeš robiť pre to, aby si mu pomáhal rásť. Uč sa hovoriť prepáč, ďakujem, prosím. Mnohí to nevedia. Mimochodom, ak to nevieš povedať, ani tvoje deti to nebudú vedieť a také vzťahy budú budovať. Pomodli sa aj za tých, s ktorými máš ťažký vzťah. Využi čas a premýšľaj nad tým, ako to dať do poriadku.  
 
3. Začni pracovať na svojej budúcnosti. Čas v karanténe využi na to, aby si rástol. Čítaj, študuj, tvorivo pracuj. Po karanténe príde ďalší život. Akým človekom budeš? Postaraj sa o to, aby si bol skúsenejším, múdrejším, pokornejším človekom. Človekom, ktorí si viac váži veci a vzťahy okolo seba. Človekom, ktorý je prajnejší k ostatným naokolo.
 
Biblia hovorí: 
Dbajte teda dôkladne na to, ako si počínate; nie ako nemúdri, ale ako múdri. Naplno využívajte čas, lebo dni sú zlé. Preto nebuďte nerozumní, ale pochopte, čo je Pánova vôľa. Ef 5, 15 – 17
Zverejnené: 16. marca 2020

Súvisiace články

Slavomír Slávik

riaditeľ, komunikátor, bloger
Má za sebou TU Zvolen, EBF UK, Média a komunikácia Nórsko. Manžel, otec, kazateľ, manažér, komunikátor. Nerád sa háda, rád počúva iných. Túži po tom, aby Boží príbeh inšpiroval stále nových ľudí.

Posledné blogy

Chcemviac články

Loading RSS Feed