fbpx
Ako pracujem na svojom živote I
V sobotu 18.1. 2020 sme organizovali tréning Odolný život. Zúčastnilo sa ho viac ako 60 ľudí a dostali sme naň veľmi pozitívnu spätnú väzbu. Viac o akcii si môžete prečítať v Slavovom blogu tu:
 
Mne tréning xpand pomáha zmysluplne prepojiť vieru a prax. Tréning Odolný život som absolvoval pred cca 2 rokmi. Tu je niekoľko príkladov, čo robím a ktoré mi pomáhajú žiť odolnejší život. 
 
Prijať svoju minulosť
V skene odolnosti som v tejto oblasti obstál veľmi dobre. Ale život ma stavia znova a znova pred nové výzvy, keď sa cítim zranený, nepochopený, ukrivdený či podrazený druhými ľuďmi. Ako sa s týmto vyrovnávam? Ako kresťania máme v Kristovi ohromné zdroje k tomu, aby sme sa mohli vysporiadať so svojou minulosťou.  …odpúšťajte si, ako aj Boh odpustil vám v Kristovi. (Ef 4:32). Mne veľmi pomáha, keď sa modlím za tých, o ktorých mám dojem, že mi ublížili. Vždy, keď si spomeniem na takú situáciu, človeka, či bolesť, hneď sa za toho človeka modlím. Nemodlím sa, aby ho Boh zmenil, aby pochopil, že JA som mal pravdu, aby sa on MNE ospravedlnil a pod. Nemodlím sa za to, aby ho Pán Boh zmenil podľa mojich predstáv, ale aby v ňom konal svoje dielo bez ohľadu na moje predstavy…. Modlím sa za Božie požehnanie pre jeho život. Modlím sa, aby Pán Boh dal dobré veci do jeho života…. Myslíte si, že je to pre mňa jednoduché? Nie! Necítim to tak. Nemodlím sa podľa pocitov, ale preto, že viem, že je to správne. Ježiš nás priamo vyzýva sa modliť za tých, čo nám robia zle (por. Mt 5:44). 
Ak riešiš nejaké problémy v tomto smere už dlhšie, choď za zrelším vo viere, voči komu máš dôveru. Požiadaj svojho farára o osobnú spoveď či pastorálne sprevádzanie.. V prípade vážnejších otázok ti môže doporučiť aj kresťanského poradcu či psychológa. 
A ešte jeden tip. Na stránke chcemviac.com máme viac ako 90 článkov, kázní či príbehov na tému odpustenia.
 
Tu sú niektoré moje kázne na túto tému:  
 
V ďalších blogoch bude niečo o disciplíne a riešení problémov.
 
Zverejnené: 20. januára 2020

Súvisiace články

Ondrej Kolárovský

komunikátor, riaditeľ thinktank EVS
Pochádza z Bratislavy-Rače. Študoval teológiu na EBFUK v Bratislave, jeden semester aj na LTSP v USA. Pôsobil ako učiteľ, neskôr aj ako duchovný správca na ev. gymnáziu. Stál pri vzniku cirkevného zboru Košice – Terasa, cirkevnej škôlky, sociálno – misijného projektu Deti Afriky. Je šťastne ženatý a má 4 deti. Rád premýšľa o viere, živote a spoločnosti.

Posledné blogy

Chcemviac články

Loading RSS Feed

Idea-list.sk

Loading RSS Feed