fbpx
Z väzenia – 2.časť

 

Pokračovanie svedectva viery nášho spolubrata, ktorý uveril v Pána Ježiša v Bystrickej väznici pred rokom. 1.časť nájdete TU

 Keď som mal 17 r. otec ma vyhodil z domu, myslel si asi, že ochráni pred mojimi ,,nájazdmi“ našu rodinu a tak som žil chvíľu v aute, ktoré som si kúpil za peniaze ktoré som ukradol práve mojim rodičom. V aute som žil asi päť mesiacov, cez deň páchal trestné činy, aby som mohol hrať automaty a kupovať si drogy, ktoré som naďalej distribuoval po školách a medzi mladých ľudí po disco a tak podobne. To všetko preto že moje nároky boli vysoké a mal som aj frajerku, strašne pekné dievča a hrozne dobré, ktoré som ja dotiahol tam, kde som bol aj ja sám, na samé dno ľudskej dôstojnosti. Takto to išlo až do doby, kedy som bol odsúdený na 8 r. väzenia za ozbrojenú lúpež, ublíženie na zdraví a drogy, bol rok 2003,19.apríl, mimochodom bolo vtedy veľmi pekné počasie. To je asi všetko, čo by som vám povedal o sebe.

Môj život delím na obdobie prvý krát vo väzení, druhý krát vo väzení a tretí posledný krát, to je môj momentálny životný údel, rád by som zdôraznil, že posledný. Ak dovolíte v skratke sa zmienim aj o tomto. Z ôsmich rokov som odsedel päť rokov a štyri mesiace dvanásť dní a zvyšok trestu mi odpustili, pretože súdy boli v tom čase ľahko podplatiteľné, v praxi to znamená, že som sa na slobodu dostal nie preto, že by som bol vzorný, ale pre chamtivosť súdov a preto, že moja rodina ma chcela mať doma. No ja som opäť sklamal. Dostal som od rodičov novú šancu, nasťahoval som sa do štvorizbového bytu v strede mesta, vymenil som komplet šatník, skrátka , začal som odznova, ale zle.

 

Po pár hodinách na slobode, som znovu siahol po droge a to som nemal, pretože začalo sa všetko od znova. Prišiel som o všetko, o samého seba, o dôstojnosť, o život, ktorý som mal tak krátko, stal som sa tým, čím som vždy opovrhoval. Narkomanom, dílerom, zlodejom, násilníkom, no proste všetkým, čím kresťan opovrhuje, ba nie len kresťan, ale každý človek, ktorý je v poriadku. Toto obdobie trvalo 22. mesiacov, bola to ťažká a strašne hrboľatá cesta, až kým som sa opäť neocitol vo väzbe, kde ma dali preto, že som údajne vydieral môjho otca  tak, že ho zabijem ak predá byt v ktorom som žil a ktorý som dostal od rodičov. Za tento zločin mi hrozilo 4-10 rokov väzenia, plus 3 roky ktoré mi odpustili z toho 8 ročného trestu, čiže v praxi 7 rokov spodná hranica. Bolo to dosť ťažké, pretože som to neurobil, ale k tomu neskôr. Po dvoch týždňoch na väzbe som dostal nové obvinenie a to, že som znásilnil 13 r. dievča a to strašným spôsobom, toto bol pre mňa hrozný šok. Toto obvinenie bolo napísané tak, ako keby ste si čítali to najhoršie, čo si dokážete predstaviť a vy, vaše meno tam je ako niekto, kto tie zlé, hororové veci vykonal. Za tento trestný čin je sadzba 13,5- 20 rokov. Dosť ma to vzalo. Hlavou mi prešlo, ako sa idem brániť, keď všetko z tohto, čo je tam napísané, je vymyslené, ako si mám k tomu vytvoriť stanovisko, keď sa to nestalo /a aby sa mi neplietlo(nemálilo) ,/ tak ma obvinili z ľahšieho vydierania, vraj majú fotky, že som od poškodeného prevzal pred Tatrabankou igelitku z peniazmi, sadzba za tento skutok je 10.-15. r. Netrvalo dlho a prišli mi ponúknuť, že keď sa priznám, môžem dostať dohodu 23 r. basy. Po tomto som dostal strach, čo ak sa to nevyrieši a ja naozaj dostanem 23 r. basy. 

 

 …

Pokračovanie už o týždeň

Zverejnené: 28. januára 2013

Súvisiace články

Janko Hevera

väzenská misia, duchovné poradenstvo
Zdanlivo najtichší člen nášho tímu. Viac koná ako rozpráva. Neúnavne navštevuje väzňov po celom Slovensku, denne napíše niekoľko listov a strávi v rozhovoroch a telefonátoch aj niekoľko hodín.

Posledné blogy